Helceletka

Gromešova 1 621 00 Brno-Řečkovice frikulin@helceletka.cz
775 174 463

informace

naše kroužky

naše tábory

chystané akce

Rekonstrukce

V letošním školním roce budeme muset společně zvládnout nové výzvy a omezení. Na základě požadavků ministerstev jsme připravili tato pravidla, kterými se budeme během nového školního roku řídit. Pravděpodobně se budou v průběhu školního roku měnit, přesto vás s nimi cheme předem seznámit, abyste věděli s čím je potřeba na našich kroužcích a akcích počítat.

Jsme připraveni udělat maximum proto, aby naše kroužky i akce probíhaly s maximálním ohledem na zdraví a bezpečí účastníků, a věříme, že nám s tím pomůžete. 

léto je v plném proudu...

…a s ním i naše tábory.

První dva týdny jsme trávili cestováním za zvířátky. Trochu exotičtější poznávali naši nejmenší a starší se zase proměnili na farmáře. 

Těšíme se na další prázdninové zážitky!


Co je to za divné a ospalé městečko, které se nachází poblíž tajemného močálu? Kdo je ta neznámá a podezřelá osoba, která se do něj nedávno přistěhovala?

A co se děje ve vile hraběte Gundolfa? Jedině táborníci z Klubu záhad dokážou vyřešit všechny tyto hádanky. Pokud mají vaše děti rády napínavé pátrání, letní výlety, spoustu her a příběhů, na tomto příměstském táboře budou jako doma.

 

Hledají se do party cestovatelé a turisté ve věku od 7 do 12 let! Požadujeme jediné – nebát se našlapat plno kilometrů po Brně a jeho okolí. Na oplátku nabízíme – ručně vyrobený turistický deník pro cestovatelské zážitky a sny, dva celodenní výlety za krásami jižní Moravy, točení glóbusem, cestování nejen prstem po mapě. Zn. nebudeme jen chodit, ale také tvořit, hrát hry a především si užívat spoustu legrace.

Staň se na týden Výletníkem i ty!

Už vám chyběly vaše oblíbené kroužky?

Skvělá zpráva!

Nabídka kroužků na příští školní rok je tady!

Můžete se těšit na spoustu výtvarných a kreativních aktivit, keramiku, dramku i pohybovky.

Na své si přijdou školáci, školkáčci,  rodiče s dětmi, dospělí i naši nejmenší.

Neváhejte a chyťte si své místo už nyní!

STROM KYTKOVNÍK 10 - 21.5.2021

Jaro už je v plném proudu a nám se na zahradě objevil Strom KYTKOVNÍK, který čeká jen na vás a vaše výtvory. Vyrobte doma jakoukoli kytičku, přineste ji k nám a pomozte nám ho nazdobit. Na oplátku vás čeká malá odměna a naše zahrada plná úkolů!

Do poznámky při přihlášení uveďte zvolený termín.

Akce je vhodná pro všechny od 1 roku do 99 let.

Pohádková cesta v Medlánkách
22. 4. - 4. 5. 2021

V Pohádkové říši řeší velkou záhadu. Jedna pohádková postavička se totiž ztratila. Pomůžete nám ji najít? Připravte se ale na to, že cesta za vysvobozením nebude snadná. Zvládnete vyřešit cestou všechny úkoly?
Cestička s úkoly vede Medlánkami, začátek je u Zámeckého hřiště, a je vhodná pro děti od 1 do 13 let.

Korálky kam se podíváš

13. 2. 2021 | 17:00 – 19:00

Korálky kam se podíváš je akce zaměřená na výrobu šperků. Společně nahlédneme do šperkařské dílny a vyrobíme si originální náušnice, náramek a náhrdelník. 

Masopust-výroba masky

17. 2. 2021 – 19. 2.2021

Protože únor je tradičním měsícem oslav masopustu, připravili jsme pro vás balíček s kreativním materiálem na výrobu masky, recept na tradiční masopustní dobrotu a originální masopustní dekoraci.

tulipány

První jarní šitíčko

 20. 2. 2021 | 17:00 – 19:00 

První jarní šitíčko je akce plná těšení se na jaro. Společně si vyrobíme šité jarní dekorace. Ukážeme si, jak jednoduše se naladit na jaro malými květinovými drobnostmi. V balíčku budou sady látek, filců, organzy a ozdůbek, které udělají radost nejedné slečně a dámě.

Krmení lesních zvířátek

od pátku 29. 1. 2021 do středy 3. 2. 2021

Udělejte spolu s dětmi dobrý skutek, který potěší obyvatele lesa, ale zlepší den i vám samotným. Připravíme vám balíček plný dobrot pro zvířátka na přilepšení, který jim zanesete do blízkého lesa a navíc se během procházky dozvíte spoustu zajímavostí a zkusíte si i řadu zábavných úkolů. 

Krmení ptáčků

pátek 5. 2. 2021

Hledáte zábavu pro děti a rádi byste vyrazili někam ven? Zavítejte k nám na zahradu, kde si ve venkovním prostředí zazpíváte, zahrajete pár her a hlavně vyrobíme dobroty pro ptáčky. Kam ptáčkům krmení zavěsíte už je jen na vás.

Frikulín - klub pro předškolní děti

Klubík Frikulín pro všechny děti od 2 let přijímá nové členy na školní rok 2020/2021.

Po vyplnění přihlášky se vám ozveme prostřednictvím e-mailu a seznámíme vás s chodem našeho Klubíku. Společně si následně domluvíme vaši první návštěvu, na které se dozvíte všechny další náležitosti z naší strany a společně projdeme všechno, co naopak zajímá vás. Nejste-li si v něčem jistí už nyní, neváhejte se na nás obrátit.

Naplňte dětem léto jedinečnými zážitky

Přemýšlíte, jaký program připravit dětem na letošní léto? Hledáte pro ně zábavu, ale rádi byste měli také garanci dobré péče a kvality? Dopřejte dětem dobrodružství a jedinečné zážitky na našich příměstských táborech

Cool dívka 1 a Cool dívka 2 jsou příměstské tábory, které už mají letitou tradici. Mohlo by se zdát, že aktivity těchto táborů jsou určeny pouze slečnám. Omyl, najdou se i kluci, které program zaujme a nevyhýbají se ani tvorbě šperků. Letošní inspiraci pro první turnus Cool dívky jsem čerpala v našich lesích a loukách a minimalistických japonských zahradách. Táborníci se změní v zahradní architekty, zahradníky, floristy a dekoratéry. Čeká nás výlet do přírody, kreativní tvoření, ale také spousta her, zábavy a nových kamarádů. Více informací 👉🏻 http://bit.ly/cooldívka1.

Druhý turnus Cool dívky je inspirován vůní krejčovské křídy, krásnými látkami, cvakáním šicího stroje. Zvládneme základy šití v ruce, seznámíme se se šicím strojem, jeho obsluhou a funkcemi. Pokusíme si ušít podle jednoduchého střihu originální kousek do šatníku. Poznáme k čemu je vyšívací kroužek a jak si ušít jednoduchého plyšáka. Více informací 👉🏻 http://bit.ly/cooldívka2.

Mladí kreativci. Tak tohle bude velká zábava a obrovská výzva. Mobil, foťák, kamera, mikrofon a k tomu barvy, lepidlo, nůžky a tuny papíru. Co se letos chystá? Poznají jen ti, kteří dostanou odvahu a přihlásí se. Pokusíme se vyrobit krátký film. Poodhalíme taje výroby kulis pro animaci kreslených filmů. Budeme vyrábět zvuky a rozpohybujeme nějakou příšeru. Více informací 👉🏻 http://bit.ly/mladíkreativci.

Keramická odstředivka. A tenhle tábor bude nekonečná keramická jízda. Tábor je určený už pro zkušenější keramiky, kteří už vědí a znají a rádi by zase třeba po letech namočili ruce do hlíny a něco si vyrobili. A co přihlášené čeká? Krájení, ořezávání, mačkání, barvení hlíny, sgraffito, stříkání glazur a ještě hodně alternativních technik. Je ti 8 až 15 let a hledáš netradiční příměšťák? Tak to je určitě něco pro tebe! 👉🏻 http://bit.ly/keramická odstředivka.

Detektivní kancelář. Pátrání vyhlášeno, hledáme detektivy a komisařky pro práci budoucích detektivů do našeho týmu. Co tě čeká? Tvrdá práce při hledání důkazů k usvědčení tajemných záhad a zapeklitých případů. Před vámi je 5 dnů plných tajemna, hádanek, šifrování, pátrání, mapování terénu a hledání tajemných stop. Nejjednodušší ze všeho je se přihlásit a ostatní už je dobrodružství 👉🏻 http://bit.ly/detektivníkancelář.  #tochceš!