Helceletka

5 letních táborů, na kterých se děti nebudou nudit

Jaro teprve začalo, ale v Domě dětí a mládeže Helceletka, na vaší pobočce Kominíček, už myslíme na letní prázdniny. Proč tak brzy? Všechny tábory už jsme pověsili na naše webovky a každým dnem se těšíme z vašich přihlášek. Online kroužky, co si společně užíváme už od října, jsou příjemným zpestřením těchto zvláštních dní. Ale. Letní tábory, na kterých se s dětmi uvidíme zase naživo, jsou, přiznáváme, úplně o něčem jiném.

A co vás v létě na Kominíčku čeká? Ani letos nesmí chybět pobytový tábor v Daňkovicích. Tentokrát se vydáme na Dobrodružství v Africe. Tábor si užijí děti, které baví hry, letní výlety nebo si rády zatancují. Nabatikovat si vlastní tričko? Dovézt mamce vlastnoručně namíchanou koupelovou sůl nebo speciální balzám? V Daňkovicích není problém.

I tento rok se nám už kupí přihlášky na výletové příměšťáky Vlaky 1 a Vlaky 2. Na vlakových táborech se rozjedeme po krásách Jihomoravského kraje a během cest si zahrajeme město, jméno, vyluštíme nejednu hádanku, nebo se pořádně protáhneme. Rezervujte si své místo včas.

Kuchtíci a kliďasové si užijí letní příměstský tábor Prázdninové vaření: Kosmetická kuchařka. Každý den provoníme Kominíček jinými bylinkami nebo kořením. Kdo by nechtěl načichnout levandulí, skořicí či vanilkou? Děti si také připraví hotové dárkové směsi na domácí pečení.

Pohladit si ovečky, dozvědět se o nich něco nového a ještě navíc si připadat jako v pohádce? Na táboře Za zvířátky do pohádky budou děti zvířatům opravdu blízko a navíc je každý den čeká parádní letní výlet plný zajímavostí ze zvířecí říše.

Máte doma malého zvědavce, kterého baví tajuplné příběhy? Přihlaste ho na tábor Hurá na výlet, na kterém pozná město Brno z trošku jiného úhlu. Na táboře se ponoříme do starých pověstí a vydáme se na místa, která doposud zůstávala dětem neznámá.