Helceletka

Ani ve 2. pololetí není pozdě začít s kroužkem

Tak jako ve školách, i na Helceletce začíná od února druhé pololetí. A s ním přichází také možnost přidat se do našich kroužků. Koukněte se i vy na přehled volných míst

Dramatické kroužky

Máte doma dítě, které se neustále předvádí, nebo naopak stydlína, který by se svého strachu z vystupování rád zbavil? Přesně pro ně jsou dramatické kroužky.

Nové členy nyní hledají kroužky Dramaťáček a Dramaťák na Sluníčku a kroužek Dramaťáček na Bystroušce.

Klub pro začínající spisovatele

Napsat si báseň, povídku nebo rovnou celou knihu? Takové možnosti nabízí Literární klub pro mladé spisovatele na Bystroušce.

Kromě psaní si také budeme povídat o knihách, autorech i aktuálních tématech a zapojíme se do literárních soutěží.

Tanec a jóga

Tanec nabízí nejenom možnost, jak se pořádně protáhnout a zacvičit si, ale také pomáhá pro zvýšení citu pro rytmus a podporuje rozvoj kreatitity.

Pro všechny, kteří se chtějí naučit stojky, přemety, zkusit si balet či vytvořit taneční sestavu máme na Bystroušce kroužek Tančíme pro radost a víc.

Jak vytvořit taneční sestavu s pompony či hůlkou se děti naučí na Kominíčku v kroužku Mažoretky.

Na své si přijdou i předškoláci, pro které Domeček otvírá nový kroužek Dětské jógy.

Výtvarka

Naučit se kreslit, malovat i další výtvarné techniky mohou děti v ART klubu na pobočce Fantázie. Děti, které by si kromě výtvarných technik, jako jsou základy háčkování a jednoduché šité se mohou těšit děti na Židenických šikovných tlapkách.

Po ty starší, kteří by se rádi dostali na uměleckou školu nabízí pobočka Sluníčko Výtvarnou přípravku k talentovým zkouškám. Nezapomínáme ani na ty nejmenší, pro které má pobočka Frikulín Pohádkovou výtvarku pro děti.

Keramika a šití

Vytvořit si hrnky, talířky či hliněné sochy zase mohou jak děti, tak i dospělí v kroužcích keramiky. Keramiku pro školáky najdete na Veverce, pro děti z Židenic pak máme kroužek Židenická keramika a točení na Fantázii. Keramiku pro dospělé nabízí pobočka Veverka.

Pro děti, které by se chtěli naučit šít nejen v ruce, ale i na šicím stroji a ušít si polštářky, plyšáky nebo pouzdra tu je kroužek Šitíčko na Sluníčku, Dovedné ruce na Veverce a Šicí salón na Domečku.

Sport

Co tak místo sezení u počítače vyběhnout na nějaký sportovní kroužek? Nejen, že si při tom zacvičíš, ale také se naučíš čelit výzvám a poznáš nové kamarády.

Pro všechny děti, které by si chtěli vyzkoušet širokou paletu sportovních aktivit a u toho si zahrát plno her tu máme Pohybové hry na Sluníčku. Pro ty, co je naopak chtějí věnovat jen jednomu sportu a jezdit na turnaje tu pak naopak má Sluníčko kroužky Florbalu.

Nezapomínáme ani na milovníky strategických her. Svou znalost bojové taktiky a zároveň přesnost střelby si mohou vyzkoušet v kroužku NERF aktivity na Fantázii.

Vědecké kroužky

Mají vaše děti rádi pozorování přírody nebo by je zajímaly chemické pokusy? V tom případě jste na správném místě. Pobočka Fantázie má pro vás kroužky Koumálek pro předškoláky a Šlapaničtí vědátoři pro školáky.

Pro ty, kteří by si spíš raději stavěli z Lego kostek vlastní jedinečné stavby je tu kroužek Legoprojekty.

Kroužky pro rodiče s dětmi

Máte doma dítě od 9 do 14 měsíců, které nevydrží chvilku sedět? Je stále aktivní a má rádo pohyb, hudbu a společnost?

V tom případě je pro vás sportovně laděný kroužek Bublinky na Frikulínu to pravé.

Pro rodiče nebo prarodiče s dětmi od 2 do 5 let tu máme MIMI klub na pobočce Fantázie.