Helceletka

Fleischnerova 1a
632 00 Brno-Bystrc
bystrouska@helceletka.cz
725 099 802

informace

naše kroužky

naše tábory

chystané akce

V letošním školním roce budeme muset společně zvládnout nové výzvy a omezení. Na základě požadavků ministerstev jsme připravili tato pravidla, kterými se budeme během nového školního roku řídit. Pravděpodobně se budou v průběhu školního roku měnit, přesto vás s nimi cheme předem seznámit, abyste věděli s čím je potřeba na našich kroužcích a akcích počítat.

Jsme připraveni udělat maximum proto, aby naše kroužky i akce probíhaly s maximálním ohledem na zdraví a bezpečí účastníků, a věříme, že nám s tím pomůžete. 

Safari v lednici - druhá vrabčí výprava

Vrabčáci a Vrabčata, vydejte se s Míšou na novou dobrodružnou výpravu do Lednice! 

Čeká vás zámecká zahrada, plavba na lodičce, spousta zábavy a hlavně vaši kamarádi a Míša.

Les příběhů

Pojďte na výpravu do lesa, kde potkáte kouzelné tvory z Bradavic a okolí, Shreka s ukecaným oslíkem, na Madagaskaru si zatrsáte s králem Jelimánem, vycvičíte si draka, projdete se bludištěm v egyptské pyramidě s Asterixem a Obelixem a zažijete ještě další všelijaká dobrodružství. A nakonec najdete talisman na hodně strašidelném místě…

Trasa: Žebětínský rybník – Horákův žleb – Lipový vrch – U Huberta – hájenka U Křivé Borovice. Významná část cesty vede mimo turistické značky.

Značení: Fáborky na rozcestích, informace na stanovištích. Protože fáborky mohou zmizet, je užitečné mít s sebou naši mapku s vyznačenou trasou.

Délka trasy: 5,5 km (z cíle je třeba potom ještě dojít buď na Kamechy (bus Říčanská – 1 km) nebo přes Horákův žleb zpět k Žebětínskému rybníku (1,5 km).

S sebou: Dobré oblečení a obutí na cestu, jídlo a pití, tužka a papír, baterka, mapa a popis cesty – abyste našli poklad.

Přihlášení a platba: Přihlásit se na akci můžete zde. Cena za dítě je 50 Kč. Po přihlášení a potvrzení vaší přihlášky vám bude zaslán e-mail s popisem cesty, mapou a informacemi, které budete potřebovat k objevení pokladu.

Doporučený věk: Děti od 6 do 13 let.

Pokud chcete cestičku absolvovat o víkendu, je potřeba se přihlásit nejpozději v pátek do 17 hod.

První stanoviště najdete u hráze Žebětínského rybníka na zadní straně informační tabule.

Trasa bude v provozu do 6.června.

cesta za pokladem kapitána thomase

dobrodružství na stránské skále

Kapitán Thomas se svojí posádkou zbrázdil půl světa a prožil nesčetná dobrodružství. Prý to všechno zvládl jen díky své minci pro štěstí. Nyní můžete tuto šťastnou minci získat i vy. Stačí, když zajdete na Stránskou skálu, a naleznete jednotlivé členy Thomasovy posádky…

Přidejte se ke Kapitánovi Thomasovi a jeho posádce a najděte svou šťastnou minci! Celá výprava je pro vás nachystaná na Stránské skále, kde během vaší cesty navštívíte různá zákoutí jeskyní a míst, které jste ještě nenavštívili. 

Výprava je vhodná pro rodiče s dětmi od 6 do 13 let. To neznamená, že ji nezvládnou šikovnější mladší děti nebo si ji neužijí o něco starší děti. To posoudí nejlépe rodiče.

S sebou na výpravu budete potřebovat: obuv a oblečení do terénu, baterku (nebo pro lepší atmosféru svíčku, lampión, pochodeň apod.), zadání hry (mapu), papír a tužku, a pokud máte tak kompas nebo buzolu. 

Na akci se přihlašujte zde. Po potvrzení vaší přihlášky vám pošleme na e-mail všechen potřebný materiál: úvod, zadání hry (mapu), informace pro rodiče a šifrovací mřížky potřebné k výpravě.

Pokud se na dobrodružnou výpravu chcete vydat o víkendu, je potřeba se přihlásit do pátku 17 hod.

Tak vzhůru na výpravu!

Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka

Případ bezhlavého rytíře

Pro mladé detektivy jsme připravili další příběh v přírodě. Začíná U křivé borovice na ceduli Forrest walk číslo 15. Budete potřebovat teplé oblečení, kvalitní obuv a cca 3 hodiny času. Celou dobu se budete pohybovat po síti cest Forrest walk. Pokud byste v lese narazili na chybějící díl hry, můžete si ho stáhnout zde.

Přejeme pěkné zážitky u našeho dobrodružství :o)

Hledání v Bystrci

Připravili jsme pro Vás novou venkovní hru. Když si stáhnete mapu, můžete se vydat do ulic Bystrce a hledat části šifry, která vám poradí jeden ze způsobů, jak se vypořádat se současnou těžkou dobou.

Na mapě je patnáct červených trojúhelníků. V místě jejich středů najdete nízko nad zemí červeně napsané písmeno a číslici od 1 do 50. Zapište si je a poté zkustě šifru rozluštit.

Budete potřebovat naši mapu, papír, tužku a za šera i baterku. Celé hledání zabere 1-2 hodiny podle Vaší rychlosti a schopnosti orientace. Šifra není nic složitého a měli by ji zvládnout i děti. Pokud Vás hledání podle mapy zaujalo, zkuste kontaktovat oddíl orientačního běhu (viz spodní okraj mapy), kterému tímto děkujeme za možnost použít jejich mapu.

Přejeme Vám hezké hledání :o)