Helceletka

Fleischnerova 1a
632 00 Brno-Bystrc
bystrouska@helceletka.cz
725 099 802

informace

naše kroužky

naše tábory

chystané akce

V letošním školním roce budeme muset společně zvládnout nové výzvy a omezení. Na základě požadavků ministerstev jsme připravili tato pravidla, kterými se budeme během nového školního roku řídit. Pravděpodobně se budou v průběhu školního roku měnit, přesto vás s nimi cheme předem seznámit, abyste věděli s čím je potřeba na našich kroužcích a akcích počítat.

Jsme připraveni udělat maximum proto, aby naše kroužky i akce probíhaly s maximálním ohledem na zdraví a bezpečí účastníků, a věříme, že nám s tím pomůžete. 

Letní tábory s míšou?

…budou! Na který z nich letos vyrazíte?

Na táboře v Budislavi se ocitnete v Království plném princezen, rytířů, draků, trpaslíků a dalších pohádkových postav. Na Svratouchu vás čeká výprava do Afriky. Podaří se vám zachránit slavného skotského cestovatele Davida Livingstona? A nejedno dobrodružství z Knihy džunglí zažijete na táboře ve Lhotce 1 i 2

POLOLETKY S NETOPÝREM SE BLÍŽÍ!

Nuda o pololetních prázdninách? S Bystrouškou ani náhodou! Autobus už netrpělivě čeká, až spoustu dětí odveze za dobrodružstvím do přírody.

V Domě přírody společně zažijeme dopolední přírodovědný program Den s netopýrem. Interaktivní program bude nejen o netopýrech, ale i o dalších obyvatelích Moravského krasu. 

SPISTOVATELSKÁ DÍLNA

Jak napsat povídku a co všechno obnáší vydání vlastní knížky? Nejen to se dozvíte na víkendové spisovatelské dílně na Bystroušce, která je určena pro všechny začínající spisovatele od 11 do 19 let.

O víkendu 28. – 29. ledna se účastníci mohou těšit na workshopy, kde se naučí, jak napsat povídku, scénář i báseň. Mrkneme taky na kompoziční postupy a tvorbu online obsahů. Spisovatelská dílna bude nadupaná i tipy, jak na poutavý článek na web, správu blogu nebo vydání první knížky. 

Kroužky na další pololetí?

Objevování světa i drobných maličkostí, zábava a dobrá nálada? Přesně o tom jsou kroužky na Helceletce. A parádní je, že pokračujeme i v druhém pololetí!

nabídce našich kroužků si najde každý něco – jsou tu jak stálice, tak i zcela nové a netradiční kroužky. Na své si přijdou předškoláčci, školáci i rodiče. Tak neváhejte a připojte se.