Helceletka

Fleischnerova 1a
632 00 Brno-Bystrc
bystrouska@helceletka.cz
725 099 802

informace

naše kroužky

naše tábory

chystané akce

V letošním školním roce budeme muset společně zvládnout nové výzvy a omezení. Na základě požadavků ministerstev jsme připravili tato pravidla, kterými se budeme během nového školního roku řídit. Pravděpodobně se budou v průběhu školního roku měnit, přesto vás s nimi cheme předem seznámit, abyste věděli s čím je potřeba na našich kroužcích a akcích počítat.

Jsme připraveni udělat maximum proto, aby naše kroužky i akce probíhaly s maximálním ohledem na zdraví a bezpečí účastníků, a věříme, že nám s tím pomůžete. 

Letní tábory s míšou?

…budou! Na který z nich letos vyrazíte?

Na táboře v Budislavi se ocitnete v Království plném princezen, rytířů, draků, trpaslíků a dalších pohádkových postav. Na Svratouchu vás čeká výprava do Afriky. Podaří se vám zachránit slavného skotského cestovatele Davida Livingstona? A nejedno dobrodružství z Knihy džunglí zažijete na táboře ve Lhotce 1 i 2

S nástupem druhého pololetí není třeba nijak řešit přihlášku. Emailem Vám dojde informace k platbě za kroužek za druhé pololetí. Pokud dítě nechce nebo nemůže pokračovat, prosím, dejte nám to vědět.

Na druhou stranu v některých našich kroužcích je ještě místo a lze do nich naskočit i nyní. Celou nabídku kroužků, najdete zde.

Během pololetních prázdnin, tj. v pátek 4. února se kroužky nekonají.

Dobrodružná Cestička - Velké dobrodružství

Vydejte se s námi na dobrodružnou cestu našich dvou hrdinů Aničky a Vaška. 

Naše hra využívá cedule sítě cest Forest walking. Na některých z nich najdete zezadu papír s jedním stanovištěm naší hry. Číslo stanoviště je vždy stejné jako číslo cedule s mapou, takže orientace by neměla být těžká. Nebojte, nebudeme Vás honit po stanovištích moc na přeskáčku. Začít hru je třeba u stanoviště číslo 15. Konec hry poznáte sami.

Při hře je nutné použít fantazii. Místa, kde se jakoby ocitáte, neuvidíte reálně, musíte si vystačit s naším popisem. Pokaždé si přečtěte text příběhu a u některých stanovišť si dole si vyberete jednu možnost, jak bude příběh pokračovat (na které stanoviště půjdete dál). 

Zde jsou všechna stanoviště, pokud by některé na trase scházelo :). 

Zimní cestička Lišky Bystroušky

Připravili jsme pro vás procházku zimním lesem s úkoly a zajímavostmi pro předškolní a mladší školní děti. Trasa je krátká, na sedmi stech metrech se děti potkají s lesními zvířaty, s jejich stopami a se zajímavostmi z jejich života. Se zvířaty si děti můžou srovnat svoje schopnosti a dovednosti.

Cestička začíná v blízkosti sídliště Kamechy za hlavní silnicí u lesního hřiště u Křivé borovice. Úvodní tabuli cestičky najdete na zadní straně informační tabule Nordic walking č. 15. Trasa vede po lesních cestách až ke krmelci v lese, kde děti najdou obrázek, který si můžou vzít na památku. V cíli je popsáno, kudy je možno jít zpět, pokud nechcete jít stejnou cestou.

Pokud chcete jet s kočárkem, je to možné, ale musíte počítat s nerovnou lesní cestou a převýšením.

Cestou potkáte ptačí krmítko. Můžete do něj nasypat slunečnicová semínka, drcené oříšky nebo kousek jablíčka.

Cesta je značena oranžovými fáborky. Pro jistotu je dobré mít i mapu v mobilu.

Pokud zjistíte, že na stezce je něco v nepořádku, nebo docházejí cílové obrázky, pište nebo volejte na číslo 605 266 069.

Přejeme vám pěkné lesní zážitky.