Helceletka

Fleischnerova 1a
635 00 Brno-Bystrc
bystrouska@helceletka.cz
725 099 802

informace

naše kroužky

naše tábory

chystané akce

Kontakty

O pobočce

Jsme centrum volnočasových aktivit pro děti i dospělé v Brně – Bystrci. Dopoledne připravujeme pestrou nabídku výukových programů pro základní i mateřské školy převážně s přírodovědným a ekologickým zaměřením. Odpoledne nabízíme širokou škálu kroužků a kurzů různých zaměření pro děti, mládež i dospělé. O víkendech a prázdninách vás můžeme pozvat na různé druhy jednodenních i pobytových akcí a táborů. 

Naší specialitou je chov terarijních zvířat. Chováme více než čtyři desítky druhů zvířat: bezobratlé, ryby, obojživelníky, plazy, ptáky i savce. Některá naše zvířátka si můžete prohlédnout zde. Se zvířaty se seznamují děti v rámci přírodovědných výukových programů pro školy a starají se o ně v rámci přírodovědných a chovatelských kroužků.

Naše další unikátní zaměření je Šerm dřevěnými zbraněmi. Jde o bezpečnou alterantivu skutečného boje vhodnou i pro mladší děti. Šerm učíme od 5. třídy až po vysokoškoláky. Najdete u nás kroužky, výpravy do na naleziště i tábory s touto tématikou. Nabízíme kroužky, ve kterých si děti vyzkouší tvorbu krátkých animovaných filmů – Animáčky. Zabýváme se Modelařinou, tvorbou krajin a dioramat. V neposlední řadě chceme podpořit kreativní myšlení dětí a to za pomoci stavebnice Lego.
Více o našich kroužcích najdete na stránkách kroužků.

Jak nás najdete?

Městskou hromadnou dopravou se k nám nejlépe dostanete autobusy č. 51, 52, 54 a E50, nebo “šalinou” č. 10. Sídlíme v nízkém domku s pomalovanou fasádou na motivy lišky Bystroušky. Budova se nachází asi 50 metrů vpravo od OD Albert.

TRAM 10 (Ečerova)
BUS 51, 52, 54, E50 (Ečerova)