Helceletka

Tilhonova 49, 627 00 Slatina
Touškova 9, 615 00 Židenice
fantazie@helceletka.cz
776 043 604

O pobočce

naše kroužky

naše tábory

chystané akce

výukové programy

Tilhonova 49, 627 00 Slatina
Touškova 9, 615 00 Židenice
fantazie@helceletka.cz
776 043 604

Výukové programy

ekologická výchova

tématické výukové programy

Obecné informace k výukovým programům

V tomto školním roce nabízíme výukové programy jednak se zaměřením na Ekologickou výchovu a také Tematické výukové programy.

Výukové programy probíhají na Fantázii ve Slatině nebo mohou být realizovány na vaší škole – výukový program na kolečkách (programy označeny symbolem vozíku).  K těmto programům se připočítává 5 Kč/dítě ke stávající ceně.

Program so symbolem medvídka je vhodný i pro MŠ.{{:pobocky:fantazie:vyukove:medved.png?nolink&20 |

Rezervace termínů: Klára Horčicová tel: 775 739 993; email: horcicova@helceletka.cz

Výukových programy obvykle probíhají od 8:30 do 11:00 nebo od 9:00 do 11:30, ale zahájení programu a v menší míře i délku trvání lze přizpůsobit Vašim potřebám.

Výukové programy učíme v pondělí (jen od 8:30), v úterý a ve čtvrtek. Každý den jeden výukový program. Sváteční výukové programy učíme v úterky dvakrát.

Přihlašování na programy: Přihlášení je možné osobně v kanceláři nebo telefonicky: 546 215 652 (během školního roku se nám nejlépe dovoláte mezi 8:00 a 8:30 a mezi 12:00 a 14:00). Výukové programy lze objednávat od prvního dne školy, ne dříve. V září bereme objednávky jen od škol z Bystrce a Žebětína.

Dále prosíme, abyste nám zhruba 2-3 dny před termínem výukového programu potvrdili, že přijdete (stačí na záznamník).

Cena: Klasický program: 70 Kč/dítě, sváteční program: 80 Kč/dítě

Na programy si noste přezůvky a svačinu.

Ekologická výchova

Každý výukový program probíhá 2 hodiny. 1 hodina je teoretická a 1 hodina praktická. Mezi nimi je 15 minut přestávka na svačinu. S sebou si děti vezmou přezůvky, svačinu a pití.

Boudo, budko (sýkorník)

Výukový programy seznámí žáky s charakteristickými vlastnostmi řádu ptáci, jejich rozšířením a postavením v ekologickém systému. Informace o hnízdění ptáků v náhradním prostředí, výrobě, vyvěšování a údržbě budek. V pracovní části si děti v pracovních skupinách vyrobí sýkorník.

Cena: 55 Kč
Určeno pro: 2. – 7. třída

Recykláček

Výukový program žáky motivuje k zamyšlení nad otázkou: „Kam s odpadem?“. Žáci se seznámí s pojmem recyklace a pochopí význam třídění odpadu. V teoretické části si ujasní, co všechno je odpad, jak se třídí a jak se dá využít k dalšímu použití. V praktické části si dotvoří bavlněnou tašku, která jim bude pomůckou k třídění domácího odpadu.

Cena: 55 Kč
Určeno pro: 1. – 5. třída

Krmíš, krmím, krmíme (krmítka)

Program se věnuje informacím, kde a jak ptáci přezimují, co je v zimě ohrožuje. Vysvětlení významu a způsobu přikrmování, vlivu lidských sídel a velkých aglomerací. V praktické části si děti vyrobí v pracovních skupinách krmítka. Tento VP navazuje na program Boudo,budko.

Cena: 55 Kč
Určeno pro: 2. – 7. třída

Upeč třeba chleba

V tomto programu se žáci seznámí s historií zemědělství, různými druhy obilí, dozví se jak chleba vzniká a v praktické části programu si upečeme chleba.

Cena: 60 Kč
Určeno pro: 1. – 5. třída

Babiččin dvoreček

Výukový program děti seznámí s živočišnými a rostlinnými organisky, které se vyskytují v blízkosti lidí a lidských obydlí (rodinky zvířat, pěstování bylinek). V praktické části děti budou sázet bylinky nebo vyrábět voňavé sáčky (dle ročního období).

Cena: 60 Kč
Určeno pro: 1. – 5. třída

Od semínka po papír (ruční papír) 

Program zaměřený na charakteristické znaky stromů a význam pro člověka. Popis výroby papíru a vlastní tvorba recyklovaného papíru.

Cena: 50 Kč
Určeno pro: 1. – 5. třída

Naše Slatina

Program seznámí žáky s obcí, ve které žijí, dozví se spoustu zajímavostí o historii a současném vývoji Slatiny. V kreativní části VP mají žáci možnost zhodnotit stávající a navrhnout nové využití prostor pro volný čas. Součástí VP je aktivita v terénu. Tento program je časově náročnější, trvá 180 min.

Cena: 60 Kč
Určeno pro: 2. – 5. třída

Tématické výukové programy

Hliněné dobrodružství

Výukový program seznámí děti s technikou keramické tvorby.

Cena: 60 Kč (1 výrobek – 1 hodina výuky)
100 Kč (2 výrobky – 2 hodiny výuky)
Určeno pro: 1. – 7. třída

Vnímejte svět všemi smysly 

Program zaměřený na důležitost pěti smyslů. Proč je potřeba si smysly chránit a jaké to je, když si nedáváme pozor a o nějaký smysl přijdeme. Žáci si vyzkouší na modelových situacích život znevýhodněných lidí.

Cena: 50 Kč
Určeno pro: 1. – 6. třída
Délka: 2 x 60 minut (15 minut přestávka)

Veselá razítka 

Barevná razítková kompozice. I takto originálně si lze vyzdobit tašku třeba na tělocvik. Razítka budou připravena na přání (např. s podzimní tematikou). Bude z čeho vybírat.

Cena: 65 Kč
Určeno pro: 1. – 5. třída
Délka: 60 minut

Sváteční programy 

Rukodělné tvoření na téma:

  • Velikonoce
  • Den matek
  • Čarodějnice
  • Vánoce

Další témata programů dle domluvy.

Cena: 60 – 120 Kč
Určeno pro: 1. – 5. třída
Délka: 60 minut