Helceletka

Gromešova 1 621 00 Brno-Řečkovice frikulin@helceletka.cz
775 174 463

informace

naše kroužky

naše tábory

chystané akce

Rekonstrukce

V letošním školním roce budeme muset společně zvládnout nové výzvy a omezení. Na základě požadavků ministerstev jsme připravili tato pravidla, kterými se budeme během nového školního roku řídit. Pravděpodobně se budou v průběhu školního roku měnit, přesto vás s nimi cheme předem seznámit, abyste věděli s čím je potřeba na našich kroužcích a akcích počítat.

Jsme připraveni udělat maximum proto, aby naše kroužky i akce probíhaly s maximálním ohledem na zdraví a bezpečí účastníků, a věříme, že nám s tím pomůžete. 

Start kroužků pro školní rok 22/23

Objevování světa i drobných maličkostí, zábava a dobrá nálada? Přesně o tom jsou kroužky na Frikulínu.

Vyberte i vy sobě a svým dětem některý z více než 50 zájmových kroužků. Začínáme v pondělí 26. září!

V nabídce našich kroužků si najde každý něco – jsou tu jak stálice, tak i zcela nové a netradiční kroužky. Na své si přijdou předškoláčci, školáci i rodiče. Tak neváhejte a připojte se.

přihlašování do kroužků na nový školní rok již od 1.6.2022

Kroužky v letošním školním roce sice končí, ale již nyní se můžete podívat na naši nabídku kroužků na nový školní rok a rovnou si zarezervovat místo!

úterý 26. 4. | středa 27. 4 | čtvrtek 28. 4.
8:00 – 12:00

Během akce Cestička na zahradě Vás Eliška  s Petrou provede naší zahradou na Frikulínu. Pro děti připravily pohádkové dobrodružství, na kterém se potkají třeba s Večerníčkem. Po cestě budou plnit úkoly, poznávat jarní kytičky, hádat hádanky a ztrácet se v bludišti. V případě nepříznivého počasí se akce přesune do vnitřních prostor DDM.

úterý 10. 5. | středa 11. 5. | čtvrtek 12. 5.
8:00 – 12:00

Akce pro všechny milovníky dobrodružství, cestiček a zvířátek. Na naší zahradě budete cestovat všemi světadíly a různými exotickými krajinami. Potkáte zvířátka z našich lesů a luk, ale narazíte také na slona nebo plameňáka. Nebude chybět výtvarná činnost a cvičení. V případě nepříznivého počasí bude program probíhat v prostorách DDM.

úterý 24. 5. | středa 25. 5. | čtvrtek 26. 5.
8:00 – 12:00

Hravé sportovní dopoledne plné nových sportů, překážek a pohybu. Na naší zahradě si protáhnete ruce, nohy a procvičíte třeba rovnováhu. Program na sportovní dopoledne bude plný her, zábavy a legrace. Na všechny sportovní nadšence se těší Eliška s Petrou

Stejně jako ve škole, také u nás na přelomu ledna a února končí jedno pololetí a začíná druhé. Náročné testy budou tehdy už naštěstí za dětmi, ale jednodenní pololetní prázdniny 4. únoru jim utečou rychleji, než řeknou švec. To neplatí o našich zájmových kroužcích, ve kterých mohou děti pokračovat ještě z prvního pololetí, anebo do nich od února naskočit. Celou nabídku kroužků, které vedeme na Frikulínu, najdete zde.

Na Frikulínu děláme nespočet kroužků zaměřených na odlišná odvětví výtvarné činnosti. V klasické Výtvarce především malujeme a kreslíme, ale zabrousíme i do netradičních technik a experimentů. Kreativní dílna je tu pro ty, kteří chtějí přispět do domácnosti něčím užitečným – vyrábíme papír, mýdla, svíčky, pomády na rty, pracujeme s textilem a vlnou. Pro potěšení také drátkujeme, hrajeme si s kaligrafickým písmem. V Rukodělkách se letos zaměřujeme na šiří, pletení a háčkování. Tematicky se letos točíme okolo udržitelné módy. Výtvarka pro děti a rodiče spojuje svět školkáčků a dospělých v tvoření, a nabízí tak prostor pro utužení vzájemných vztahů i dovedností dítěte.

Pro sportovce i nesportovce mladšího školního věku je na Frikulínu kroužek Hejbni kostrou, ve kterém se děti setkají s rozmanitými aktivitami, a tak posiluje kladný vztah k sportu. Zpěv a pohyb mohou mladší děti skloubit ve Zpívánkách a hýbánkách. Pro zájemce o rytmický a moderní tanec jsou tu Mažoretky, do kterého se mohou přihlásit jak nováčci, tak i zkušenější. Nakonec pro rodiče a děti nabízíme na Frikulínu Hříbátka, kde si hravou formou vyzkouší ti nejmladší a s pomocí dospělých  nejrůznější sportovní pomůcky a nářadí. 

Pro ty nejmladší a bez zkušeností s cizím jazykem máme na Frikulínu Angličtinu pro nejmenší. V ní se děti přirozenou formou a skrze pohybové a výtvarné hry učí prvnímu setkání s angličtinou. Naučíme se první slovíčka, poznáme anglické, dětské říkanky a písničky, budeme si také společně hrát a tvořit.

Co je to za divné a ospalé městečko, které se nachází poblíž tajemného močálu? Kdo je ta neznámá a podezřelá osoba, která se do něj nedávno přistěhovala?

A co se děje ve vile hraběte Gundolfa? Jedině táborníci z Klubu záhad dokážou vyřešit všechny tyto hádanky. Pokud mají vaše děti rády napínavé pátrání, letní výlety, spoustu her a příběhů, na tomto příměstském táboře budou jako doma.

 

Hledají se do party cestovatelé a turisté ve věku od 7 do 12 let! Požadujeme jediné – nebát se našlapat plno kilometrů po Brně a jeho okolí. Na oplátku nabízíme – ručně vyrobený turistický deník pro cestovatelské zážitky a sny, dva celodenní výlety za krásami jižní Moravy, točení glóbusem, cestování nejen prstem po mapě. Zn. nebudeme jen chodit, ale také tvořit, hrát hry a především si užívat spoustu legrace.

Staň se na týden Výletníkem i ty!

STROM KYTKOVNÍK 10 - 21.5.2021

Jaro už je v plném proudu a nám se na zahradě objevil Strom KYTKOVNÍK, který čeká jen na vás a vaše výtvory. Vyrobte doma jakoukoli kytičku, přineste ji k nám a pomozte nám ho nazdobit. Na oplátku vás čeká malá odměna a naše zahrada plná úkolů!

Do poznámky při přihlášení uveďte zvolený termín.

Akce je vhodná pro všechny od 1 roku do 99 let.

Pohádková cesta v Medlánkách
22. 4. - 4. 5. 2021

V Pohádkové říši řeší velkou záhadu. Jedna pohádková postavička se totiž ztratila. Pomůžete nám ji najít? Připravte se ale na to, že cesta za vysvobozením nebude snadná. Zvládnete vyřešit cestou všechny úkoly?
Cestička s úkoly vede Medlánkami, začátek je u Zámeckého hřiště, a je vhodná pro děti od 1 do 13 let.

Korálky kam se podíváš

13. 2. 2021 | 17:00 – 19:00

Korálky kam se podíváš je akce zaměřená na výrobu šperků. Společně nahlédneme do šperkařské dílny a vyrobíme si originální náušnice, náramek a náhrdelník. 

Masopust-výroba masky

17. 2. 2021 – 19. 2.2021

Protože únor je tradičním měsícem oslav masopustu, připravili jsme pro vás balíček s kreativním materiálem na výrobu masky, recept na tradiční masopustní dobrotu a originální masopustní dekoraci.

tulipány

První jarní šitíčko

 20. 2. 2021 | 17:00 – 19:00 

První jarní šitíčko je akce plná těšení se na jaro. Společně si vyrobíme šité jarní dekorace. Ukážeme si, jak jednoduše se naladit na jaro malými květinovými drobnostmi. V balíčku budou sady látek, filců, organzy a ozdůbek, které udělají radost nejedné slečně a dámě.

Krmení lesních zvířátek

od pátku 29. 1. 2021 do středy 3. 2. 2021

Udělejte spolu s dětmi dobrý skutek, který potěší obyvatele lesa, ale zlepší den i vám samotným. Připravíme vám balíček plný dobrot pro zvířátka na přilepšení, který jim zanesete do blízkého lesa a navíc se během procházky dozvíte spoustu zajímavostí a zkusíte si i řadu zábavných úkolů. 

Krmení ptáčků

pátek 5. 2. 2021

Hledáte zábavu pro děti a rádi byste vyrazili někam ven? Zavítejte k nám na zahradu, kde si ve venkovním prostředí zazpíváte, zahrajete pár her a hlavně vyrobíme dobroty pro ptáčky. Kam ptáčkům krmení zavěsíte už je jen na vás.

Frikulín - klub pro předškolní děti

Klubík Frikulín pro všechny děti od 2 let přijímá nové členy na školní rok 2020/2021.

Po vyplnění přihlášky se vám ozveme prostřednictvím e-mailu a seznámíme vás s chodem našeho Klubíku. Společně si následně domluvíme vaši první návštěvu, na které se dozvíte všechny další náležitosti z naší strany a společně projdeme všechno, co naopak zajímá vás. Nejste-li si v něčem jistí už nyní, neváhejte se na nás obrátit.

Naplňte dětem léto jedinečnými zážitky

Přemýšlíte, jaký program připravit dětem na letošní léto? Hledáte pro ně zábavu, ale rádi byste měli také garanci dobré péče a kvality? Dopřejte dětem dobrodružství a jedinečné zážitky na našich příměstských táborech

Cool dívka 1 a Cool dívka 2 jsou příměstské tábory, které už mají letitou tradici. Mohlo by se zdát, že aktivity těchto táborů jsou určeny pouze slečnám. Omyl, najdou se i kluci, které program zaujme a nevyhýbají se ani tvorbě šperků. Letošní inspiraci pro první turnus Cool dívky jsem čerpala v našich lesích a loukách a minimalistických japonských zahradách. Táborníci se změní v zahradní architekty, zahradníky, floristy a dekoratéry. Čeká nás výlet do přírody, kreativní tvoření, ale také spousta her, zábavy a nových kamarádů. Více informací 👉🏻 http://bit.ly/cooldívka1.

Druhý turnus Cool dívky je inspirován vůní krejčovské křídy, krásnými látkami, cvakáním šicího stroje. Zvládneme základy šití v ruce, seznámíme se se šicím strojem, jeho obsluhou a funkcemi. Pokusíme si ušít podle jednoduchého střihu originální kousek do šatníku. Poznáme k čemu je vyšívací kroužek a jak si ušít jednoduchého plyšáka. Více informací 👉🏻 http://bit.ly/cooldívka2.

Mladí kreativci. Tak tohle bude velká zábava a obrovská výzva. Mobil, foťák, kamera, mikrofon a k tomu barvy, lepidlo, nůžky a tuny papíru. Co se letos chystá? Poznají jen ti, kteří dostanou odvahu a přihlásí se. Pokusíme se vyrobit krátký film. Poodhalíme taje výroby kulis pro animaci kreslených filmů. Budeme vyrábět zvuky a rozpohybujeme nějakou příšeru. Více informací 👉🏻 http://bit.ly/mladíkreativci.

Keramická odstředivka. A tenhle tábor bude nekonečná keramická jízda. Tábor je určený už pro zkušenější keramiky, kteří už vědí a znají a rádi by zase třeba po letech namočili ruce do hlíny a něco si vyrobili. A co přihlášené čeká? Krájení, ořezávání, mačkání, barvení hlíny, sgraffito, stříkání glazur a ještě hodně alternativních technik. Je ti 8 až 15 let a hledáš netradiční příměšťák? Tak to je určitě něco pro tebe! 👉🏻 http://bit.ly/keramická odstředivka.

Detektivní kancelář. Pátrání vyhlášeno, hledáme detektivy a komisařky pro práci budoucích detektivů do našeho týmu. Co tě čeká? Tvrdá práce při hledání důkazů k usvědčení tajemných záhad a zapeklitých případů. Před vámi je 5 dnů plných tajemna, hádanek, šifrování, pátrání, mapování terénu a hledání tajemných stop. Nejjednodušší ze všeho je se přihlásit a ostatní už je dobrodružství 👉🏻 http://bit.ly/detektivníkancelář.  #tochceš!