Helceletka

Gromešova 1 621 00 Brno-Řečkovice frikulin@helceletka.cz
775 174 463

O pobočce

naše kroužky

naše tábory

chystané akce

Rekonstrukce

Rekonstrukce

Tato stránka je aktuálně v rekonstrukci.

Klub Frikulín - jak u nás děti tráví čas

Klub Frikulín je určen pro děti ve věku 2 až 5 let a pro rodiče, kteří chtějí pro své děti individuální přístup a pozvolné zvykání na režim školky, pestrý výtvarný, hudební a pohybový program, rozvoj řečových schopností. Nebráníme se dětem pomáhat s přechodem z plenek na nočník a velký záchod. Pomáháme dětem se sebeobsluhou, podporujeme u dětí samostatnost.

Frikulínci si hrají

Volná hra, zábava, děti si určují, co chtějí dělat. Mohou si vybrat z velkého množství hraček, her, logopedických pomůcek a herních koutků. Hru si řídí podle chuti. Získávají první zkušenosti se svými vrstevníky. Učí se vzájemné spolupráci. Setkávají se s první kolektivní hrou.

Frikulínci cvičí 

Ranní protažení s říkankou a svižnou písničkou naladí každého malého Frikulínka u nás. Protože všichni víme, že v zdravém těle je zdravý duch a cvičí i králíci v klobouku, rozvíjíme pohybový aparát, zdatnost, všestrannost, pomocí přirozeného pohybu a pohybových her. Chodíme hodně na procházky, využíváme krásnou a velkou zahradu s herními prvky. Není nic lepšího pro zdravý vývoj dětí, než pohyb v přirozeném přírodním terénu. 

Frikulínci tvoří

I malí Frikulínci rádi tvoří, sice po svém a svérázně, ale krásně a nápaditě. S paní učitelkou, výtvarnicí, nebo panem učitelem, výtvarníkem, si děti poprvé vyzkouší jak fungují barvičky, že lze malovat i prstíky a dlaněmi . Naučí se stříhat, trhat a mačkat papír a vyrábět z něj různé roztodivnosti. Budou se krůček po krůčku seznamovat s plastelínou, modelínou a keramickou hlínou, která napomáhá k rozvoji jemné motoriky, představivosti a tvořivosti.

Frikulínci a příroda 

Každý den chodíme na procházky, pozorujeme přírodu a její změny v měsících, týdnech i dnech. Poznáváme krásu střídání ročních období a jeho vlivu na přírodní změny. Našemu pozorování neuniknou stromy, keře a květiny naší zahrady.  Ukazujeme si s dětmi zvířátka, která s námi sdílí život na zahradě a okolí. Společně krmíme naše zvířátka. Plníme krmítka ptáčkům, pozorujeme hmyzí domeček.

Frikulínci a svátky

Slavíme svátky a narozeniny dětí. Chystáme se na velké svátky během roku, žijeme tradicemi a ctíme je. Navštěvuje nás třeba Martin na bílém koni, Mikuláše s andělem doprovází i malý čertík a v prosinci čekáme na Ježíška s dárečky. Velikonoce jsou svátky jara a my je oslavíme spoustou tvoření, hraní a písniček. K svátku maminek připravujeme dárečky. I na tatínky nezapomínáme a něco pro radost jim uděláme.

Frikulínci v říši pohádek

Pohádka je základním stavebním prvkem výchovy dětí. Rozvíjí fantazii, posiluje vůli a odhodlání. Dává dětem vzory, jak věci v životě fungují. Dobro i zlo je součástí každodenního života. Pohádka učí děti, že dobro vítězí nad zlem, že zvířátka si pomáhají a kouzla fungují.

Provozní řád

Provozní doba Klubu je pondělí až pátek, od 08:00 do 13:00 hodin. Během školních prázdnin a státních svátků je v Klubu Frikulín zavřeno.

Přehled prázdnin a svátků v rámci školního roku 2020/2021:

Den české státnosti, pondělí 28. září 2020

Podzimní prázdniny a Den vzniku samostatného československého státu, středa 28., čtvrtek 29., pátek 30. října 2020

Den boje za svobodu a demokracii, úterý 17. listopadu 2020

Vánoční prázdniny, pondělí 21. prosince 2020 až pátek 1. ledna 2021

Pololetní prázdniny, pátek 29. ledna 2021

Jarní prázdniny, pondělí 22. února až pátek 26. února 2021

Velikonoční prázdniny + Velký pátek a Velikonoční pondělí, čtvrtek 1. a pátek 2. dubna, pondělí 5. dubna 2021

Hlavní prázdniny, pondělí 21. června až pátek 10. září 2021

Podmínky pro přihlášení a pobyt dítěte v Klubu Frikulín

 • – Věk dítěte pro přijetí je od 2 do 5 let.
 • – Zákonný zástupce je povinen přihlásit své dítě přes klientské centrum, odevzdat podepsanou přihlášku včetně prohlášení o zdraví dítěte, musí souhlasit s provozním řádem a zaplatit úhradu za pobyt v Klubu Frikulín
 • – Zákonný zástupce předá dítě osobně lektorce, která má právo nepřijmout nemocné dítě
 • – Zákonný zástupce nahlásí osobu, která bude dítě vyzvedávat, případně aktuální změny
 • – Zákonný zástupce je povinen hlásit jakoukoliv nakažlivou nemoc, kterou má jeho dítě (např. neštovice, spála apod.)
 • – Dítě si s sebou přinese trvanlivou svačinu a pití, náhradní oblečení včetně spodního prádla a ponožek, přezůvky, pracovní oblečení na výtvarné činnosti a na pobyt venku a vlastní ručník, vše podepsané
 • – Dítě do klubu nenosí cenné věci, žvýkačky, bonbóny a žádné nebezpečné předměty.
 • – Provoz klubu zajišťují dvě až tři lektorky dle počtu dětí.
 • – V případě nedomluvené či nepravidelné docházky je nutné si zjistit, zda je v požadovaný den v klubu volné místo.
 • – Pokud je dítě nemocné, musí ho zákonný zástupce odhlásit a to do 20 hodin předchozího dne (na všechny dny, kdy bude dítě nemocné)

V případě pozdního omluvení či absence bez omluvy je stanoven storno poplatek v ceně 3 hodin podle druhu permanentky.

 • – Platba se provádí předem.
 • – Každý rodič si předplatí permanentku, z níž se mu odečítají hodiny, které dítě v Klubu Frikulín skutečně stráví.
 • – Cena permanentky se odvíjí podle počtu zakoupených hodin (viz ceník).
Denní režim
 • – Pitný režim a případnou trvanlivou svačinku s sebou v batůžku, vždy podepsané, papírové kapesníčky, vlhčené ubrousky. Prosíme, nedávejte dětem žvýkačky, bonbony, čokoládu, malé hračky.
 • – Každé dítě si vždy přinese osobní pomůcky, podepsaný ručník, který si vždy dle docházky odnáší. Podepsané oblečení, obutí.
 • – Ve skříni v učebně můžete mít uloženy věci na převlečení (náhradní prádlo, specifické hygienické pomůcky) v přinesené podepsané plastové krabici s víkem.
 • – Adaptační program pro nové zájemce probíhá denně.
 • – Termín vlastního nástupu po osobní dohodě. Děti přijímáme i během školního roku.
Rezervace termínů
 • – Klub přijímá děti bez známek nemoci. Při náhlé změně zdravotního stavu je rodič povinen převzít dítě i během dne do své péče.
 • – Pokud chcete do Klubíku dítě mimořádně přivést (nad rámec pravidelně zvolených dnů), je to možné pouze po předchozí individuální domluvě. V takovém případě je možné ráno do Klubíku zavolat (do 8:30) a zjistit, zda je možné dorazit jako náhradník za dítě, které onemocnělo/nemohlo dorazit.
Omluva a nástup po nemoci
 • – Provozní a organizační záležitosti a omluvy: Petra Tichá, ticha@helceletka.cz, tel. 604 183 474
Režim dne
 • – 8:00 – 9:00 – plánování docházky, prostor pro sdělení individuálních potřeb, volná hra
 • – 9:00 – 9:30- volná hra, zábava, děti si určují, co chtějí dělat, mohou si vybrat z velkého množství hraček, her, logopedických pomůcek i herních koutků. Hru si řídí podle chuti. Získávají první zkušenosti se svými vrstevníky, učí se vzájemné spolupráci. Setkávají se s první kolektivní hrou.
 • – 9:30 – 10:00- seznámení a vítání se, zpívánky, básničky, cvičení
 • – 10:15 – 11:00- výtvarná dílna
 • – 11:00 – 12:00- procházka v okolí a hry na zahradě
 • – 12:30 – 13:00- volná hra, odchod dětí domů

Jednotlivé bloky mohou být přizpůsobeny momentální situaci a individuálním potřebám dětí a čas může být upraven dle situace. Příchod prosíme do 9 hodin, tak abychom se mohli s dětmi plně věnovat programu. Je možné přijít i později, ale docházku započítáme od 9:00 hodin. V případě, že jsou děti omluveny předem, např. kvůli návštěvě lékaře, jim bude docházka započítána až od reálné doby příchodu.

Ceník

Cena hlídání se odvíjí od zakoupené permanentky. Můžete si vybrat jednu z pěti permanentek podle vaší potřeby. Permanentky se liší jednak v celkové ceně, ale také v hodinové sazbě. V Klubu Frikulín platíte pouze dobu, kterou zde Vaše dítě skutečně stráví. Poctivě zapisujeme příchod i odchod dítěte a hodiny vám postupně odepisujeme z vaší předplacené permanentky. Jakmile se blíží hodiny vaší permanentky ke konci, budete upozorněni, že je potřeba zaplatit novou.

První dvě hodiny v Klubu Frikulín jsou ZDARMA! Teprve až se přesvědčíte, že se vám u nás líbí a vyzkoušíte chvíli pobýt, koupíte si permanentku.

 

Ceny permanentek platné od 1. 9. 2019

Cena permanentky

Počet hodin

Cena za 1 hod.

900 Kč

10

90 Kč

2 000 Kč

30

67 Kč

3 000 Kč

50

60 Kč

 

 • Zvýhodněná sourozenecká permanentka: 2 750 Kč na 50 hodin (1 hod/55 Kč). Tato permanentka je pro sourozence již odrostlých Frikulínků a dvojčata.
 • Zvýhodněná měsíční permanentka: Pokud máte zájem, aby k nám Vaše dítě chodilo 5 dní v týdnu, rezervujte si stabilní místo. Je zvýhodněno i finančně. Za celotýdenní docházku platíte 3500Kč/měsíc. V této částce je započítána doba od 8 do 13 hodin. Těchto míst je omezený počet. V případě nepřítomnosti (způsobené onemocněním nebo jiným závažným problémem) přesahující 70% se započítává pouze 180 Kč/den, kdy bylo dítě přítomno. Tato permanentka se nedá kombinovat s jinými typy permanentek.

Cena permanentky zahrnuje každodenní pestrý program výtvarný, keramický, hudební, sportovní, logopedický. K dispozici je velká škála pomůcek, výtvarného materiálu, hudebních nástrojů, využití cvičebních a rehabilitačně relaxačních pomůcek. Frikulínci využívají i keramickou a výtvarnou dílnu, cvičnou kuchyňku a prostory tělocvičny. V ceně permanentek není zahrnuta trvanlivá svačina, kterou si děti nosí samy z domu.

Školné je splatné vždy předem převodem na účet . Po přihlášení se vám budou zaslány platební údaje spolu s přihláškou na váš email.