Helceletka

Gromešova 1 621 00 Brno-Řečkovice frikulin@helceletka.cz
775 174 463

informace

naše kroužky

naše tábory

chystané akce

rekonstrukce

Kontakty

Ivana Bláhová

vedoucí pobočky

"Mám ráda práci s lidmi a věřím v lidské dobro. Den mi vždycky zlepší dětský smích. Snažím se být v životě hlavně upřímná a laskavá. Mám ráda lidské příběhy a tradiční řemesla. Ve výtvarné tvorbě, které se věnuji nejen s dětmi, je pro mě nejdůležitější svoboda projevu a heslo: Kreativita je plná dobrodružství, divů, magie a svobody!"

775 174 463
frikulin@helceletka.cz

Mgr. Petra Tichá

pedagožka volného času

Pečlivá a svědomitá žena, která má ráda ve věcech pořádek. Naplno se věnuje přípravě akcí především pro menší děti. Mimo to si s ní můžete nejen na kroužcích popovídat anglicky, nebo si trošku potrápit mozkové závity při luštění nejrůznějších hlavolamů a kvízů, které připravuje hlavně pro děti na letní tábory.

604 183 474
ticha@helceletka.cz

Mgr. Karin Volfová

pedagožka volného času

Veselá, hravá duše, která má ráda pohyb všeho druhu, sport, zpívání a muzicírování. To všechno jsou správné předpoklady pro empatický přístup a práci s dětmi. Specializuje se na děti předškolního věku, ale ráda připravuje aktivity i pro ty nejmladší a jejich rodiče. Pozadu nenechává ani starší děti, se kterými si užívá zábavu na akcích a příměstských táborech o prázdninách.

606 206 477
volfova@helceletka.cz

Eliška Fleková

pedagožka volného času

"S dětmi pracuji od svých patnácti let. Mojí parketou jsou pohybové a sportovní činnosti, ale i aktivity spojené s nejmenšími dětmi a jejich rodiči. Ráda se s vámi u nás na pobočce potkám v pohybových kroužcích pro naše nejmenší, na rodinných akcích nebo letních táborech."

723 262 216
flekova@helceletka.cz

Matěj Bláha

pedagog volného času

Student pedagogické fakulty, který děti na Frikulínu provází výtvarnými a keramickými kroužky. V létě se s ním můžete potkat na výtvarných a herních příměstských táborech.

blaha@helceletka.cz

Zuzana Tušková

pedagožka volného času

Milovnice dobrého jídla, tradic a všeho, kam lidé dávají kus ze sebe a kde nechybí poctivost a opravdovost. Podobným způsobem se snaží pracovat s dětmi v kroužcích vaření, angličtiny, nebo na mnoha akcích a táborech, od kterých ale čím dál častěji mizí za obrazovku notebooku, kde pro vás vymýšlí další akce, píše články nebo vás třeba zve na některé z našich aktivit.

721 079 626
tuskova@helceletka.cz

Mgr. Karla Ševelová

pedagožka volného času

S nadšením předává dětem v kroužcích dramatické výchovy svou vášeň pro divadlo, kulturu a umění vůbec. Miluje cestování a poznávání nových tradic, lidí a kultur, k čemuž se snaží přivést na jedinečných výletech do zahraničí i své žáky.

723 473 608
sevelova@helceletka.cz

Helena Vévodová

pedagožka volného času

Na Frikulínu vede kroužek Mažoretky, kterému se sama v minulosti věnovala 9 let. Má ráda tanec a pohyb vůbec. Ráda vymýšlí a učí děti nové choreografie. Největší odměnou pro ni je vidět děti tancovat s radostí.

720 214 992
vevodova@helceletka.cz

Mgr. Lenka Koláčková

pedagožka volného času

Hudebnice, kytaristka a v současné době především maminka na plný úvazek.

775 659 313
lenka.kolackova@helceletka.cz

O Pobočce

Historické brněnské budovy slouží často jako muzea nebo se kolem nich chodí po špičkách se zatajeným dechem a neskrývaným úžasem. Kubova vila v Řečkovicích je jiná! Sídlí zde naše pobočka Frikulín, která nabízí pestrou škálu zájmových aktivit, ze nichž si vybere opravdu každý.

Dopoledne u nás ve vile probíhají pohybové kroužky pro rodiče s dětmi, kreativní výukové programy pro všechny školáky a na své si přijdou i ti nejmenší v našem Klubu pro předškolní děti. V odpoledních hodinách k nám mohou zavítat starší i mladší děti a užít si pestrou škálu volnočasových aktivit. Zábava na ně čeká ve výtvarných kroužcích, při modelování z keramiky, nebo točení na hrnčířském kruhu, na kroužcích dramatické výchovy, sportovních či jazykových kroužcích, při hře na hudební nástroje, nebo u plotny v kroužcích vaření.  Během všech aktivit často využíváme velké přírodní zahrady, která celou Kubovu vilu obklopuje. V průběhu roku pořádáme navíc mnoho akcí a dílen, během prázdnin zase příměstské i pobytové tábory.

Jak nás najdete?

Městskou hromadnou dopravou se k nám nejlépe dostanete autobusy č. 42 a 70. Když vystoupíte na zastávce Kronova, velkou funkcionalistickou vilu nemůžete přehlédnout. Přibližně 200 metrů od nás se nachází také vlakové nádraží, zastávka Brno – Řečkovice. Lze se k nám dopravit vlakem na trati Brno – Tišnov. Jedete-li autem, pohodlně zaparkujete přímo v areálu Kubovy vily. 

Brno-Tišnov (Brno-Řečkovice)
BUS 42, 70 (Kronova)