Každému se jen tak nepoštěstí, aby se na obyčejné, každodenní a nudné vycházce potkal s bludníčky a bludičkami. S námi jich ale může člověk potkat dokonce několik desítek, akorát každý z nich potřebuje pomoc, protože ztratil svou lampičku. Proto také tak nezdravě bledě světélkují a pomateně se potulují sice po temných, ale přesto nádherných místech.
„Doubravka si vybrala krásné místo, na které bychom se bez ní asi nikdy nevydali,“ vzpomíná účastník hry Petr Kolarik.
Stejně jako desítky dalších se vydal s rodinou zachraňovat bludičky, což je hlavní náplní hry Bloudíme. „Lidé si je musejí najít na mapě, poznačit si jejich souřadnice, přečíst si o nich příběh o prokletí a vyrazit je hledat. Bludičky se často schovávají na méně přístupných místech, ukrývají se ve skalách nebo roklinách. Pokud je zachránci najdou, musejí jim předat lampičku, vyfotit se s nimi a zdokumentovaný objev nám zaslat, abychom mohli započítat body,“ přibližuje fungování jedna z tvůrkyň hry Eva Heroudková z Veverky. Teprve pak se budou moct ztracené duše opět vrátit mezi ostatní víly.
K účasti v Bloudíme je třeba se přihlásit na akci v klientském centru na našich stránkách a vyzvednout si startovací balíček na některé z poboček. Pak jen stačí si vybrat si jakoukoliv bludičku a vrhnout se do pátrání.Veškeré další informace lze získat na webu www.bloudime.helceletka.cz.
Narazili jsme na bludný kořen
Pomoct jim ale není nic jednoduchého, zvlášť když se třeba dvojčata Loty a Lota nebo sličná Pozorná Marulka rozutekly i za hranice Brna, třeba na severovýchod nebo do Veverské Bítýšky. „Jsou na hezkých a turistických místech spíše v brněnském okolí, kde to lidé z Helceletky mají rádi nebo kam se vždycky chtěli podívat. Na webu máme mapu všech bludiček, takže se dají výlety dobře naplánovat,“ vysvětluje Petr Sedlář z Domečku, další ze zakladatelů hry Bloudíme.
Složitost někoho najít ostatně potvrzují i zprávy z terénu. „Při dnešní záchraně Celestýna jsme narazili na bludný kořen a trochu jsme zabloudili, ale nakonec jsme cestu k cíli našli. Máme radost z další zachráněné bludičky. Celestýn si vybral opravdu krásné místo,“ hodnotí soutěžící Marie Kudláčková ve skupině Bloudíme na Facebooku.
Tam ostatně může přispět kdokoliv svými zážitky z pátracích akcí a fotkami z cest. Samozřejmě je mohou poslat i přímo nám na e-mail bloudime@helceletka.cz, odkud je vyzvedneme a vyvěsíme do fotogalerie na webu.
Každá bludička je originální
Pomocnou ruku lidí naneštěstí potřebuje nejméně dvacet beznadějných duší a neustále jich přibývá. Navíc každá bludička nabízí účastníkům hry trochu jiný zážitek. „Všechny jsou na jedinečném a něčím výjimečném místě. S tím se pojí i to, že každá jinak vypadá, má originální jméno a hlavně příběh, který můžou rodiče číst dětem před spaním,“ líčí poslední iniciátorka hry Štěpánka Čechová z Veverky.
Zábava je zaručena pro úplně všechny a vítán je kdokoliv – od dětí, přes dospělé, až po dědečky a babičky. Mezi sebou můžou soutěžit a to jako jednotlivci, ale také v rodinách a různých týmech. Každá zachráněná duše se pak počítá a soutěžící za ně získávají cenné odměny.
Jako jeden tým hledá bludičky i rodina Jany Gajdošové. „Náš první výlet za bludičkami a hned dvě zachráněné – Alfréd Ťuhýk a Pozorná Marulka. Skvělá akce. Už se těšíme na další hledání,“ sdílí pochvalné pocity z výletu.