Helceletka

Jak se vaří na dálku

Neexistuje jediný správný postup, jak na vaření. Někdo vaří rád sám, někdo s přáteli a rodinou, někdo si vaření užívá, někdo raději jenom průběžně ochutnává a nechává vaření na jiném. Tak či tak, nikoho by asi před rokem nenapadlo, že se dá vařit i na dálku v rámci online kroužku. Ani nás ne. Ale opravdu to jde a dodává to této aktivitě úplně nový rozměr. Jak vaříme na dálku v Kominíčku a jak si to společně užíváme?

Za normálních okolností by např. náš kroužek Sladký sen probíhal podobně jako ostatní kroužky. Děti by se každý týden sešly, upekly nebo uvařily něco dobrého a doma společně s rodiči dobrotu snědly. Třídou by se linula vůně, měli bychom ruce a zástěry od mouky a na zemi by byly drobečky z neposedného těsta. Vzhledem k aktuální situaci to tak ale už několik měsíců není.

Museli jsme se přizpůsobit aktuální situaci a rychle vymyslet, jak spolu zůstat v kontaktu i na dálku. Všechny naše kroužky přešly na online výuku, včetně vaření, pečení nebo keramiky. Myslíme ale, že jsme to společně zvládli  moc dobře! Především děkujeme vám za ochotu jít do toho s námi. 

Nejprve jsme přemýšleli, jak zvládneme připravit těsto a upéct si voňavé buchty, když spolu nebudeme v jedné třídě. Dalo nám to zabrat, ale touha po udržení společného kontaktu nás hnala dopředu a nakonec nás přivedla ke společnému online vaření. Po čase se ukázalo, že naše prvotní obavy byly zbytečné a že i vy si vaření a pečení na dálku užíváte.

Pokud nemáte s online kroužkem, kde se vaří nebo peče, zkušenost, možná vás napadlo, jak to vlastně funguje. Co když nemáte všechny suroviny? Co když nevíte, jak na to? Věřte, že toho se bát určitě nemusíte! Kroužky vaření a pečení jsou kroužky s balíčky, to znamená, že všechno potřebné dostanete v balíčku, který pro vás bude připraven. Stačí si ho jen vyzvednout na pobočce a mít ho na pečení připravený u sebe.

Když už máte balíček se surovinami doma, jednoduše se připojíte v době kroužku na online schůzku, my využíváme službu Google Meet. Sladký sen probíhá tak, že Šárka, která jej vede, vysvětluje dětem recept krok po kroku, stejně, jako by tomu bylo i prezenčně. Má nachystané suroviny, které děti dostaly v balíčku, a vše dělá spolu s nimi. Ukáže jim, jak suroviny smíchat, jakou mísu si připravit, nebo jaký plech či formu na pečení zvolit. 

I když se může tedy na první pohled zdát, že vaření k online kroužkům nepatří, opak je pravdou. Pokud máte zájem, pojďte vařit a péct s námi a oslaďte si život!