Helceletka

Kosmetická kuchařka

Prázdninové vaření a pečení bylo původní náplní příměstského tábora, který se koná na konci července. Tedy spíše plánem a na jaře 2020 spíše přáním.      

Nakonec vše se k lepšímu obrací a letní tábory mohou být ve svých plánovaných termínech. Tento tábor však čelí veliké výzvě. Hygienická pravidla vaření s dětmi nedoporučují. Jak dodržet nezbytná opatření a dopřát dětem program, na který se měsíce těší? Děti však velmi rády v kuchyni experimentují a zkouší nové recepty, proto se nám myšlenka vaření nelehce opouštěla.

 Jaký tedy bude nakonec program? Pro děti máme připraveny recepty na výrobu domácí kosmetiky. Z bambusového másla, včelího vosku a olejů si každý účastník připraví balzám nebo tyčinku na rty. Budeme se věnovat i koupelovému medu a mýdlu. Také výroba bylinkových polštářků do koupele je překvapivě jednoduchá.

Na všem se snažíme hledat to dobré a zdánlivě omezující opatření přineslo tento nový směr. V celoročních kroužcích vaření děti vždy zajímá, z čeho připravujeme a zda je to zdravé. Tato kosmetika rozšíří dětem obzory a najdou odpovědi na své otázky.

 Hygienická pravidla však podpořila i myšlenku společného cestování autobusy jen pro děti z táborů DDM Helceletka. Také tento tábor jede na výlet do ZOO Lešná.