Helceletka

Kroužkuj doma: Jak na Výtvarku v domácím prostředí 2

Našli jste odvahu a pustili se do domácího vyrábění a malování s dětmi? V jedné z našich výzev na #krouzkujdoma vám naše výtvarnice Jana Podzemná radila, jak to. Připomeňte si obecné zásady a nebojte se do tvoření vrhnout po hlavě. Budete překvapeni, jaká to může být pohoda a zábava. V dnešní výzvě pro vás Jana připravila další tipy na domácí výtvarné aktivity, díky kterým si vy i děti užijete chvilky plné radosti.

Jana Podzemná: Co s dětmi tvořit?

V minulé výzvě jsem zmínila tři hlavní okruhy témat, které mají děti rády a lze je dobře využít k motivaci hravou formou. 
Jsou to:

  1. Pohádky a příběhy
  2. Člověk a jeho svět
  3. Příroda

O páhádkách a příbězích jsem se zmiňovala v minulém článku. Jsou ideální k pozvolnému přechodu ke tvoření. S Krtečkem můžeme cestovat do vesmíru, vyrábět kalhoty a další oblečení, jet na výlet autem. Cestovat můžete také třeba za piráty z Karibiku a podívat se tak na různé tajuplné ostrovy. A kdo by neměl chuť si třeba upéct dort pro Pejska a Kočičku, nebo udělat módní přehlídku pohádkových princezen a víl. Fantazii se zkrátka meze nekladou.

Dne nakoukneme pod pokličku oblasti “Člověk a jeho svět”.

Člověk a jeho svět

To je velké téma, od techniky a dopravy přes obchůdky a hry na vaření, stavění a mnoho dalšího. Tak jako v dospěláckém světě.

Hra na námořníky, kteří objevují neznámé a tajuplné ostrovy, nebo kosmonautická výprava, kdy přilétáme na neznámé planety, nám může vydržet klidně na celý týden. Jaké bude vaše téma? Já navrhuji výpravu do vesmíru. Nechte se inspirovat.

Tip na tvoření

Kosmonautická základna

Správný kosmonat se připravuje už od rána, různě se protahuje a cvičí, uklízí hračky apod. Trénovat pobyt ve vesmíru může i na své minizákladně.

Tou může být přes stůl přehozená deka, která připraví bezpečný trénovací prostor pro pobyt ve vesmíru. Také to může být velká papírová krabice, pokud ji doma najdeme.

Jak si vyrobíme raketu na hraní?

Raketa s kovovým vzhledem je vyrobená velmi jednoduše a její tvoření zvládnou opravdu i ti nejmenší.

Nejednodušší způsob je obalit papírovou trubku alobalem a vytvarovat špičku. Případně různě dozdobit pomocí izolepy, pásek, lepících štítků a čehokoliv dalšího, co budete mít doma po ruce. Dobře fungují také pet lahve, různé malé lahvičky, nebo kuličky z nejrůznějčích materiálů, které slepíme k sobě (nejlépe to jde pomocí tavné pistole). Takto si můžeme vyrobit i samotného kosmonauta.

Malý kosmonaut může také cestovat po mnoha různých planetách. Ten náš dnes přistál na planetě dinosaurů. Všude samé bažiny, zkameněliny a dinosauři. Svoji planetu si můžete s dětmi jednoduše vyrobit pomocí hracího těsta. To si vyrobíme ze 2 dílů mouky, 1 dílu soli a 3/4 dílu vody, zhruba. Propracujeme tak, aby nelepilo.

 

Ať už se pustíte do stejného tématu jako my, nebo vymyslíte vlastní, přejeme příjemné tvoření a budeme rádi, když se o vaše výtvory podělíte. Pište nám na info@helceletka.cz, nebo sdílejte na sociálních sítích pod hashtagem #krouzkujdoma