Helceletka

Kroužkuj doma: Kočička jak vyšitá

Vyrobit si krásnou věc a naučit se u toho třeba něco nového? Přesně takovou výzvu připravila pro všechny děti a možná i dospěláky Veronika Krytinářová z pobočky Fantázie. Nažhavte stroje, pusťte si stylovou muziku a pojďte si s námi vyrobit kočičku jak vyšitou! 

Na výrobu kočičky budeme potřebovat:

Šablonu
Nůžky na papír
Nůžky na látku
Zbytky látky
Šicí stroj
Nitě a špendlíky
Duté vlákno, nebo jiný materiál na vycpání kočky

Vyrábění začneme přípravou šablony. Šablonu si můžete sami nakreslit podle naší předlohy, nebo si ji najít na internetu a vytisknout. Jakmile ji máme připravenou, vystřihneme pomocí nůžek na papír. 

Vystřiženou šablonu položíme na látku přeloženou napůl. Látka musí být přeložena lícem k líci. Následně šablonu k látce připevníme pomocí špendlíků po celém jejím obvodu. 

Našpendlenou šablonu obstřihneme nůžkami na látku. Kolem šablony si můžeme nechat ještě cca 1 cm místa navíc. Bude se nám lépe stříhat. Šablonu odděláme a oba kusy látky znovu přišpendlíme k sobě, stále lícem k líci. 

Nyní vložíme látku do šicího stroje a obšijeme dokola (viz obrázek).  Šijeme tzv. na šířku patky šicího stroje. Spodní část kočičky nesešíváme, tak jako je naznačeno na obrázku. V místech, kde se látka zužuje a zatáčí, dáváme pozor, často je potřeba zvednout patku, nechat zapíchnutou jehlu a látku pootočit, abychom šili opět tím směrem, který je v danou chvíli potřeba. 

Jakmile máme sešito, obrátíme kočičku z rubu do líce a nezapomeneme vymnout (tzv. vypíchnout) rožky u oušek a ocásku. Otvorem v dolní části nepěchujeme do kočičky duté vlákno, nebo jinou výplň, kterou najdete doma. Opět nezapomeneme na ouška a ocas. 

Kočičku máme vycpanou, nyní už nám zbývá pouze sešít spodní část. Doporučujeme látku opět přišpendlit k sobě a sešít buď na stroji, nebo ručním skrytým stehem. 

Jakmile máme hotovo, zbývá už jen fáze zdobení. Doděláme oči, nos pusinku, hezky budou na tyto části kočky vypadat například přišité knoflíky. 

Obličej, ale také další části kočky můžeme dozdobit fixami na textil. A výrobek je na světě! Tyto kočičky vyrobila Eliška, která má 5 roků, úplně sama. Věříme, že s malou pomocí se do tohoto parádního vyrábění pustí doma i vaše děti.