Helceletka

Kroužkuj doma: loutkové divadélko

Rozhodli jste dneska raději ani nevytrčit nos a zůstat s dětmi doma? Jenže, jak se zabavit a neukousat se nudou? V dnešní výzvě #krouzkujdoma si pro vás naše výtvarnice a vedoucí pobočky Veverka Eva Heroudková připravila jednoduchý návod na domácí loutkové divadélko, které zvládnou malí i velcí a navíc se u něj pobaví celá rodina. Připravte pastelky a nůžky a těšte se na večerní představení!

Připravíme si papíry, pastelky, můžeme i barvičky, štětce a vodu. Pokud budete chtít malovat barvičkami, můžete zkusit zapíjet barvy do vody.

Nejdříve potřete papír čistou vodou a poté ještě do mokrého papíru zapíjíte barvy. Hodně je řeďte vodou, aby obrázek nebyl moc tmavý.

Po zaschnutí barev můžete dokreslit scénu vašeho divadla nejlépe černou lihovkou (a nebo můžete vše kreslit jen pastelkami).

Na druhý papír si nakreslete vše, co pro divadlo budete potřebovat a vymalujte pastelkami.

Obstřihněte obrázky jen kolem. Bude to snazší a dobře to vypadá.

Na druhou stranu upevněte špejli pomocí tavné pistole nebo lepicí pásky.

Přehněte karton a opřete svou divadelní scénu.  Můžete jich mít spoustu a v průběhu představení je podle potřeby měnit.

Oblečte si divadelní róby, pohodlně se usaďte a divadlo může začít. Zahrát si může celá rodina. A třeba každý večer jiné divadlo.

Nezapomeňte nám svá dílka poslat. Sdílejte pod hashtagem #krouzkujdoma, nebo posílejte na info@helceletka.cz. Užívejte, těšíme se.