Helceletka

Kroužkuj doma: Májový věneček

První máj, lásky čas…využijte dnešní den k milé aktivitě u vás doma a ozdobte si domácnost veselými jarními věnečky vyrobenými s láskou. Dnešní výtvarné tipy pro vás připravili kolegové z naší pobočky Fantázie.

Pojďte si s námi pozvat jaro do domu. Připravili jsme pro vás dva tipy na jarní tvoření věnečků. Věříme, že si tak na své přijdou malí i velcí výtvarníci.

Malovaný květinový věneček

Tento typ věnečku je na první pohled trošku složitější, ale s malou dopomocí jej zvládnou i menší děti.

Na výrobu budeme potřebovat:

Světlý papír o velikosti A3
Vodové barvy, štětec a misku s vodou
Pravítko
Lepidlo
Barevné papíry
Tužku
Nůžky
Tavící pistoli (ale obejdete se i bez ní)
Mašličku na ozdobu a pověšení

Nachystáme si bílý papír a celý jej pomalujeme vodovými barvami. Hezky vypadají pastelové odstíny, ale nebojte se i tmavších barev, které celý výrobek krásně zvýrazní. Jakmile máme hotovo, necháme důkladně zaschnout.

Po zaschnutí přehneme papír na poloviny a pomocí pravítka načrtneme pásky o délce 3 cm (viz obrázky). Jednotlivé pásky nastřihneme ale dáváme pozor, abychom nechali celý papír stále spojený. 

Takto nastříhaný papír otočíme pomalovanou stranou dolů a na bílé straně polepíme lepidlem levou část papíru, která není prostříhaná. Následně papír stočíme a přilepíme pravou stranu na levou tak, aby nám vznikl tubus.

Vzniklý tubus jemně roztáheneme a stočíme do tvaru věnečku. Jeden konec tubusu zasuneme do druhého, čímž nám vznikne věneček, pro jistotu zajistíme konce lepidlem, aby nám výrobek hezky držel tvar.

Máme skoro hotovo, teď už jen dozdobit jarními květy podle vlastní fantazie. Kytičky si vystříhejte z barevných papírů a jednoduše nalepte lepidlem na korpus věnečku.

Na závěr přidáme mašličku, můžeme ji přilepit pomocí tavící pistole, nebo jednoduše jemně zavázat kolem věnečku. Pověsíme na vybrané místo a máme hotovo.

2D věneček pro nejmenší

Tento typ věnečku zvládnou děti od 2 let, jen nejmenším bude potřeba pomoci se stříháním. Vystačíme si opět pouze se základním výtvarným materiálem.

Budeme potřebovat:

Tvrdý papír
Talířek a misku na obkreslení
Tužku
Temperu
Houbičku
Barevné papíry
Nůžky
Lepidlo
Černou fixu
Mašličku
Děrovačku na papír

Nejprve si obkreslíme na papír kolečka podle talířku a misky. Vystřihneme, abychom měli tvar věnečku.

Věneček natupeme houbičkou (my jsme si vybrali jarní zelenou) a dáme schnout. Z barevných papírů vystřihneme travičku, kopečky na berušky, oválky na včelky, květy tulipánu, nebo zkrátka cokoliv, co si budete chtít dát na věneček.

Jakmile nám kruh zaschne, nalepíme na něj předchystané tvary. Včelkám nakreslíme oči a proužky a beruškám hlavičku a puntíky.

Do věnečku uděláme děrovačkou dírku a pověsíme ho mašličku.

Který věneček jste si vybrali a jak jste si doma s vyráběním poradili? Pochlubte se se svými výrobky a pošlete nám je na info@helceletka.cz,  nebo sdílejte na sociálních sítích pod hashtagem #krouzkujdoma. Krásný první máj!