Helceletka

Minecraft: přihlášení

V následujícím článku si ukážeme, jakým způsobem se přihlásit do Minecraftu a dostat se na server ve kterém je pro tebe připravený náš EduPoint plný zajímavých a interaktivních úkolů. Neboj se, není to zas tak složitý proces. 🙂 A jakmile ho zvládneš jednou, příště už tento návod nebudeš potřebovat a budeš se umět velice rychle přihlásit, plnit úkoly, případně si stavit, co uznáš za vhodné.

Minecraft licence

K takovému hraní na Minecraft serveru je nutné mít vlastní Minecraft licenci. Je to nutné a férové k vývojářům hry. Ale neboj se, není ale příliš drahá a server samotný je pro tebe od nás dostupný zdarma. 🙂 Nejlépe se dá Minecraft stáhnout a koupit (pokud už ho nemáš z dřívějška) zde: https://www.minecraft.net/en-us/download/

Pod odkazem najdeš návod ke koupi i stažení, s rodičem bys to měl/a v pohodě zvládnout. 🙂

První přihlášení

Pokud se ti podaří stáhnout Minecraft launcher, vyzve tě hra k prvnímu přihlášení. Není to obtížné. Stačí zadat email a heslo, které jsi použil při registraci. Pokud už tento krok nechceš znovu absolvovat, můžeš zaškrtnout políčko “zůstat přihlášen”. Ale pozor, toto dělej pouze na svém osobním počítači. 🙂 V levém horním menu je také výběr jazyka, kde si můžeš Minecraft (pokud ještě není) přepnout do češtiny.

Spuštění hry

Spuštění hry je jednoduché. Kliknutím na tlačítko “hrát” se ti stáhnou další potřebné soubory a hra se automaticky sama spustí. Je zde snad jediná věc, na kterou je třeba dát si pozor. Server jede na verzi Minecraftu 1.15.2 

Zvolenou verzi nalezneš vlevo od tlačítka “hrát”. Pokud se zde nachází jiné číslo, ještě se musíš propotit jedním krokem a to v horní nabídce zvolit položku instalace a vybrat si verzi správnou.

1) Vybrat z horního menu položku “instalace”.

2) Kliknout na tlačítko (+ Nový).

3) Pojmenovat novou verzi (např. “EDUpoint”) A vybrat číslo verze 1.15.2

4) Potvrdit zeleným tlačítkem “Vytvořit”.

5) V horní nabídce vybrat položku “Hrát” a vlevo dole vybrat nově vytvořenou verzi. 🙂

 

Přihlášení na server

Hurá na poslední krok. Už stojíš jen kousíček před vstupem do světa plného možností. Jakmile se hra spustí, v hlavním menu je třeba vybrat “Multiplayer” nebo česky “Hra více hráčů”.  Následně se ti otevře tabulka, kterou vidíš na obrázku vpravo. 

Je potřeba si zde přidat server, aby ses do něj opět mohl v budoucnu v pohodě přihlásit. V nabídce vyber možnost “Add server” neboli “Přidat server”.

Jméno serveru si můžeš zvolit jaké chceš, například “EDUpoint”. Nejdůležitější je zadat správně IP adresu serveru, která je:

mc.sgve.eu:25252

Poté stačí potvrdit tlačítkem “Done”. A klinout na “Join server”, česky “připojit k serveru”. 

Vítej u nás! A úspěšnou hru! 🙂