Helceletka

Kroužkuj doma: Tvůj Vychytaný deník

Máte tajné sny a přání? Napadají vás doma příběhy, které stojí za to zaznamenat? Nebo třeba máte chuť si jen tak kreslit a hezky psát, co vás zrovna napadne? Ať jste velký nebo malý snílek, dnešní nápad od Evy Heroudkové z Veverky si užijete. Vyrobte si svůj vychytaný deník, díky němuž přenesete své myšlenky a přání na papír, od kterého je skutečnost už jenom kousek. 

Jak na to

Na začátku si připravte nejrůznější papíry. Bílé, barevné, kartony, dekorované, měkké i tvrdé. Co doma najdete. Všechny si zastříhněte na stejnou velikost (ale vlastně ani nemusíte, pokud vám nevadí, že nějaký papír bude vyčuhovat).

Pomocí děrovačky vytvořte díry pro spojení papírů. Můžete použít děrovačku se zarážkou. Pak budete mít díry naprosto přesně.

Všechny papíry spojíme. Můžete použít barevnou stužku, provázek nebo knihařské kroužky. Dají se snadno objednat. Pokud potřebujete tvořit hned, netrapte se a deník prostě svažte tím, co najdete doma.

Pamatujte, že musíte při svazování nechat vůli na otáčení stran.

Připravte si zbytky barevných papírů a vystřihněte nebo vytrhejte čtverce,  kolečka  a ozdobte si vnitřní strany deníku.

Nezapomeneme ani na přední stranu. Může to být tajný deník, kniha příběhů, obrázková kniha, motivační deníček, fotoalbum nebo třeba cestovatelský deník. Je to jen na vás.

Nakonec můžete použít razítka, výseky z děrovaček, fotky nebo jen malovat a postupně plnit svůj deník vysněným obsahem. 

Máte chuť se o váš deník podělit? Budeme moc rádi za každou fotku. Sdílejte pod hashtagem #krouzkujdoma, nebo pište na info@helceletka.cz.