Helceletka

Kroužkuj doma: Výroba žonglovacích míčků

Vyrobit si něco vlastními silami, pořádně se protáhnout a ještě si u toho všeho užít zábavu? Žonglování pobaví celou rodinu a navíc k němu postačí (pro začátek) tři míčky, které si s našim návodem vyrobíte za pár minut. Dnešní tip na #krouzkujdoma si pro vás připravil Michal Dess, který na pobočce Sluníčko vede především florbalový tým Gepardi Brno a další sportovní kroužky.

Žonglování je fajn zábava, na kterou skoro nic nepotřebujete. Děti si u ní procvičí svou psychomotoriku, zpevní si svaly zad i rukou, naučí se soustředit a trénují spolupráci rukou s mozkem, což jim pomůže v jiných sportech i ve škole. A co se naučí, mohou předvést i svým blízkým a kamarádům.

K výrobě míčků potřebujete jen pár věcí, které seženete doma, či v běžném větším obchodě, které jsou otevřené.

Budete potřebovat:

– Nafukovací balónky
– Kroupy (nejlépe malé, dá se použít i mouka nebo rýže)
– Svačinové igelitové sáčky
– Nůžky

A co dál? Je to jednoduché:

Do sáčku nasypejte kroupy, asi tolik, aby vám na spodu vznikl malý balónek, akorát do dlaně.

Igelitový sáček několikrát zakruťte, přehněte na druhou stranu, znovu pořádně zakruťte a odstřihněte. Pozor, ať vám v sáčku nezůstane vzduchová bublina.

Následně ustřihněte nafukovací balónek v místě, kde se zužuje a přetáhněte přes sáček.

To stejné opakujte s druhým nafukovacím balónkem z druhé strany, tak, aby nikde nevykukoval sáček. A máte hotovo!

A teď pojďme na trénink plný zábavy! Abyste se, ať už vy a nebo děti, naučili žonglovat, potřebujete už jen cvik a pořádný trénink. Pěkný návod jak na to, najdete tady.

Přejeme hodně trpělivosti a hlavně spoustu legrace!
Podařilo se? Pochlubte se! Pošlete nám fotku, nebo třeba rovnou video z vašeho žongléřského vystoupení. Sdílet můžete na sociálních sítích pod hashtagem #krouzkujdoma, nebo napište na info@helceletka.cz. Těšíme se!