Helceletka

Příměstské tábory si užívají i ti nejmenší

Piráti, indiáni, pečovatelé o zvířátka. Všechny tyto role zažily nejmenší děti na letních táborech s Helceletkou během měsíce července. Jako každý rok i během tohoto léta mají kromě školáků možnost vyzkoušet si oblíbené příměstské tábory i všechny děti ve věku od 3 do 6 let. Každoročně jde o tábory, kde volná místa mizí rychlostí blesku.

Jak si zatím děti letošní tábory pro nejmenší užívají, vám prozradí jednotlivé lektorky, které dětem pestré letní programy připravují. 

Piráti: příměstský tábor pro školkáčky

Před dávnými, pradávnými časy brázdil mořské vody překrásný trojstěžník zlověstného piráta Černovouse. Spletitými cestami přes řeky a říčky se Černovous se svojí lodí dostal až na řeku Svitavu, kde loď zaparkoval a vydal se hledat šikovné piráty. Naštěstí jsme se Černovouse nezalekli a povedlo se nám společnými silami splnit obtížné úkoly a tak postupně získat všechny části mapy vedoucí ke starodávnému pirátskému pokladu. Na táboře jsme si užili spoustu zábavy při pirátské hře v kostky, lovení rybiček, návštěvě akvária, nebo při poznávání mořských tvorů a výrobě pirátských šátků. Poslední den jsme se i přes nepřízeň počasí vydali na nelehkou cestu za pokladem, který jsme si po velkém domlouvání a přemlouvání s pirátem Černovousem poctivě rozdělili. 

Vendula Zavřelová, pedagožka volného času na podočkách Domeček a Fantázie

Táborníček: Léto s indiány

Děti na táboře čekala pořádná indiánská jízda. Hned první den jsme se pustili do vyrábění indiánské čelenky, která nesmí žádnému pravému indiánovi chybět. V dalších dnech si děti užili stavění teepee, lovení bizonů, skotačení kolem totemů nebo zakopávání válečné sekery. Všichni Apačové vyrazili také na pořádnou indiánskou výpravu na Kraví horu, kde je čekala ta pravá indiánská honička. Na všechny divochy dohlížely náčelnice z pobočky Domeček Míša, Renča a Barča. 

Renata Johnová, vedoucí pobočky Domeček

Táborníček: Zvířecí kamarádi

Tábor o zvířátkách a se zvířátky, kde jsme se seznámili s našimi zvířecími mazlíčky, králíčkem Zipem a morčátkem Flíčkem a jeden den jsme dokonce podnikli výlet za exotičtějšími zvířátky do ZOO Olomouc. Kromě toho se malí táborníčci každý den naučili nové říkanky, zahráli si hry a vyzkoušeli si také nové kreativní techniky jako je malování pěnou na holení, výroba domácí modelovací hmoty, bublifuku, a dokonce se nám podařilo zrealizovat výbuch sopky. Poslední den našeho tábora jsme uspořádali zvířátkový karneval v maskách a za úspěchy v soutěžích na nás čekala zasloužená odměna. 

Petra Tichá, pedagožka volného času na pobočce Frikulín