Helceletka

Ohlédnutí za táborovým bludištěm

Letní prázdniny jsou již za námi, ale vzpomínky na ně už navždy zůstanou. Třeba na letní projekt na naší pobočce v Židenicích. Zde v červenci vznikly unikátní herní místnosti pro všechny tábory na Helceletce. V nich si měly děti možnost otestovat nejen svůj postřeh a logické uvažování, ale také spolupráci a týmové dovednosti.

Tři z tajuplných místností byly opatřeny zámkem, přes který se mohli dostat pouze ti, kteří správně rozluštili všechny hádanky a dostali se ke správnému číselnému kódu. A to mnohdy nebylo zdaleka tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Všichni museli přiložit svoji ruku k dílu a najít indicie v hromadě hraček, strefit se míčkem do terče, který odhalil klíč k nápovědě, nebo zkoumat roztodivné geometrické tvary.

Děti si užili také legohrabárnu a na zahradě pak každou skupinu čekalo bludiště s cílem najít správné barvy karet a ty roztřídit je podle zadaných pravidel. Spojovacím článkem připravených aktivit byla komunikace, rozdělení práce v týmu, spolupráce a koordinace.

Děkujeme lektorům, kteří mají tohle “zážitkové hřiště” na svědomí a také městu Brno které náš projekt podpořilo finančně.