Helceletka

Prázdniny na Domečku strávíme s emocemi a hlínou až za ušima

Jak si užít prázdninové dny volna po náročném školním roce plném online výuky? Připojit se k nám na Domeček na tábory Co se děje v hlavě a s Hlínou až za ušima, kde se ztratíme v rozličných emocích a balících keramické hlíny.

Vtisknout život do keramické hlíny je těžké. Udělat si z hlíny třeba obraz a zvládnout to všechno sám vyžaduje jistý umělecký um. Jenže jaké to je, když jeden obraz dělá několik lidí? Nejspíš se všichni všude pletou, kecají do toho, mění dohodnuté nápady a předělávají věci tak, jak je chtějí a musejí mít. Jenže my si to chceme otestovat na vlastní kůži v půlce července na táboře S hlínou až za ušima.

„Celý týden zasvětíme práci na společném obraze. Určitě nás také nemine točení na hrnčířském kruhu, kde nám pod rukama vyroste mistička nebo hrneček. Kromě toho letos navštívíme zajímavou brněnskou čajovnu, kde ochutnáme výtečné čaje a hlavně se podíváme na krásnou čajovou keramiku,“ vypočítává aktivity vedoucí Klára Kleinerová.

Tábor S hlínou až za ušima startující 12. července je pro spíše starší děti ve věku od 8 do 15 let, které se nebojí trochu umazat od keramické hlíny.

Přihlásit své děti na tábor S hlínou až za ušima lze přes klientské centrum Helceletky. O prázdninách se už o všechno postaráme my. Kromě toho pořádáme na Domečku několik dalších táborů, na kterých jsou ještě stále volná místa. Jejich plný výpis a další informace k nim jsou dostupné na www.helceletka.cz/domecek/tabory

Zatímco Radost jásá nad novým dárkem, Hněv spouští sirény kvůli jiné než vytoužené barvě a Smutek má na krajíčku kvůli ztrátě smyslu života. Zřejmě tu situaci z pohádky V hlavě, kdy se hrdinové v lidských myslích hádají jeden přes druhého, zná úplně každý. Jen stěží je někdo schopný jim porozumět. 

Přesto se o to poslední červencový týden pokusíme na našem příměstském táboře Co se děje v hlavě. „Chceme děti seznámit se širokou škálou emocí a naučit je rozpoznávat je, mluvit o nich a sdílet je s ostatními. Už se nebudeme mít jen dobře, nebo špatně, ale taky rozverně, znuděně nebo nás bude sžírat netrpělivost,“ přibližuje tábor vedoucí Renata Johnová.

Na emoce si posvítíme pomocí her, takže budou vystavěny tak, aby se děti s konkrétní emocí setkaly a přímo ji prožily. Co se děje v hlavě je tábor především pro děti, které rády hrají kolektivní hry od bojovek a běhaček po hry strategické a logické. Pravidelně také budeme vyrážet do okolí a přírody, čeká nás i celodenní výlet.

„Naopak nebudeme moc tvořit. Budeme spíš blbnout, dovádět a užívat si léto a všechno, co k němu patří,“ uzavírá Renata Johnová.