Helceletka

Robotiáda 2020

Přes 600 dětí z devíti různých zemí přišlo soupeřit se svými Lego roboty na mezinárodní soutěž Robotiádu. I letošní osmý ročník spolupořádala Helceletka, výhradně za pomoci pobočky Robotárna. 190 týmů s téměř 400 roboty se soupeřilo v několika různých disciplínách. Kromě Freestylu, ve kterém se snaží účastníci sestrojit co nejobdivuhodnějšího robota, soutěžili také v Čáře, Autonomním medvědovi a LEGOvém a NeLEGOvém sprintu.

V Čáře musel robot projet klikatou trať po nakreslené černé čáře. Týmu z Robotárny Pupinteam se tento úkol však nepodařil a tak se ve své kategorii umístil na sdíleném posledním 45. místě.

V Medvědovi se dálkově ovládaný robot snažil dopravit do cíle plyšového medvěda. To byl pro zúčastněné týmy opravdový oříšek, protože ze 44 týmů si s tím poradilo pouze osm. Mezi těmi neúspěšnými byli i Junioři z Robotárny, kterým se robot pár centimetrů před cílem zasekl o stěnu dráhy.

A ve Sprintu šlo o nejrychlejší ujetí rovné dráhy. V kategorii LEGOvého sprintu zaznamenal náš tým Junioři z Robotárny největší úspěch, když se s časem 6,78 sekundy umístili na 39. místě. Bohužel u NeLEGOvého sprintu se Potvorám s.r.o. nepodařilo zajet čas a tak sdílí poslední sedmé místo. 

I přesto, že se našim týmům nepodařilo zopakovat loňské úspěchy, byla Robotiáda pro všechny zúčastěné velkou zkušeností. Junioři už teď opět intenzivně pracují a věří, že budou moci svoje kvality prokázat v červnu na Robotickém dni v Praze.