Helceletka

Tuháčkova 39
617 00 Brno-Komárov
slunicko@helceletka.cz
602 617 056

O pobočce

naše kroužky

naše tábory

chystané akce

florbal

florbal gepardi brno

Florbal má na Sluníčku dlouhou tradici. Nabízíme velké množství kroužků, akcí a zapojujeme se i do různých lig a turnajů. Hlavním vedoucím florbalových kroužků je Michal Dess, některé vedou i další externisté.

Florbal online

V době zavřených tělocvičen florbalisté nezahálejí a pro všechny děti pořádáme kroužky formou meetu florbal online. Na meetech se děti rozcvičí, zahřejí, vyzkouší si cviky na florbalovou techniku i fyzičku a na závěr se důkladně protáhnou. Všechny cviky jdou dělat v pokojíku a stačí jen florbalka a míček. Pokud vám chybí pohyb, nebojte se florbal online vyzkoušet

florbalové kroužky

Sluníčko nabízí florbalové kroužky pro děti 1. – 3. třídy (přípravka), 4. – 6. třídy (mladší žáci) a 7. – 9. třídy (starší žáci). Kroužky probíhají na ZŠ Tuháčkova v Komárově a ZŠ Kneslova v Černovicích a jsou určeny pro všechny děti, které se chtějí seznámit s florbalem, zahrát si ho a něco se naučit. Pro děti z kroužků pořádáme i různé turnaje. Účastní se také Regionální florbalové ligy a Orelské florbalové ligy.

Kromě běžných kroužků máme i výběrové tréninky (ČF), kam jsou děti, kterým florbal jde a snaží se na sobě pracovat, zařazovány po domluvě s vedoucím – trenérem, a které hrávají za náš tým Gepardi Brno registrované soutěže Českého florbalu.

florbalové turnaje

Jako tým Gepardi Brno hráváme spoustu turnajů. Velmi šikovné a zkušené děti hrávají oficiální registrované soutěže Českého florbalu, kde máme tým ve všech mládežnických kategoriích. Účastníme se i mezinárodních turnajů Prague floorball cup, Ostrava cup a Hummel Opengame.

Ostatním nabízíme možnost si zahrát v Regionální florbalové lize či Orelské florbalové lize. Pro děti pořádáme i několik vlastních turnajů – O pohár Fantázie, Sunny cup, Gepard open. Děti, které se zlepšují a pracují na sobě, jsou zařazovány do týmů v soutěžích českého florbalu.  

florbalové akce

Během roku pořádáme pro děti spoustu akcí. Pravidelně probíhá příměstský tábor o jarních prázdninách, na podzimní a velikonoční prázdniny vyjíždíme na několikadenní pobytové soustředění a vše vrcholí letním týdenním táborem.