Bystrčtí si připomněli podobu Nové Bystroušky

TISKOVÁ ZPRÁVA; 12. 5. 2024

BRNO –  Na komunitním setkání si v neděli obyvatelé Bystrce mohli pomyslně projít prostory Centra volného času Nová Bystrouška. Ta by v budoucnu nahradila stávající bystrckou pobočku střediska volného času Helceletka. Díky plánovaným prostorům by mohla rozšířit nabídku volnočasových aktivit.

Na více kroužků v moderním prostředí se můžou těšit obyvatelé brněnské Bystrce v plánovaném Centru volného času Nová Bystrouška. Podobu a stav projektu možné výstavby tak v neděli připomnělo vedení SVČ Helceletka na komunitním setkání, kde představilo i svou vizi pro využití nového centra. Jeho stavba by hlavně vyřešila omezenou kapacitu stávajícího zázemí. “Jsme připraveni reagovat na poptávku obyvatel Bystrce i jejího okolí a rozrůstat se dál,” okomentovala vedoucí bystrcké pobočky Adéla Vampolová. 

Nová budova by měla stát na Horním náměstí při ulici Kamechy. Jak bude vypadat, je známé už od roku 2017, kdy byla vyhlášena otevřená architektonická soutěž, kterou se svým návrhem vyhrál Petr Pelčák s kolektivem. Vizualizaci interiéru zpracovalo Studio 97 A minulý rok. Spolu s hotovým projektem je krokem k realizaci také dva roky vyřízené stavební povolení. Letos na podzim ale vyprší a radní z Bystrce tak museli požádat o jeho prodloužení.

Od nového centra volného času obyvatele dělí zařazení stavby do rozpočtu. Na financování by se mělo podílet především město Brno spolu s městskou částí Brno-Bystrc. “Stavbu bychom chtěli podpořit až trojnásobným navýšením finanční spoluúčasti, budeme to navrhovat v červnovém zastupitelstvu,” popsal starosta Bystrce Tomáš Kratochvíl plánovanou změnu. 

Budoucnost Nové Bystroušky je prozatím nejasná. Do té doby děti i dospělí mohou nadále trávit svůj volný čas v původním zázemí, kde SVČ Helceletka provozuje svou pobočku Bystrouška už dvacet osm let. Samotná budova je přes padesát let stará. I přesto se vedení snaží prostory neustále modernizovat a poskytnout tak adekvátní prostředí pro kroužky. 

Helceletka – středisko volného času Brno, příspěvková organizace nabízí širokou škálu volnočasových aktivit pro děti i dospělé. Na svých deseti pobočkách po celém Brně nabízí pestrý výběr kroužků z více než sedmnácti oblastí. Největší skupinu tvoří kroužky se zaměřením na výtvarnou činnost a keramiku, aktivity pro předškoláky a nejmenší, a kroužky technické. Letos nabízí přes 400 kroužků, a po celý rok zajišťuje vzdělávací, zájmové a táborové akce.

Brno, 12. 5. 2024

Zpracovala:

Vendula Jarošová

PR asistentka

+420 702 122 154  | vendula.jarosova@helceletka.cz

Další kontakty:

Mgr. Adéla Vampolová

organizátorka setkání a vedoucí pobočky Bystrouška

+420725099802 | vampolova@helceletka.cz