Helceletka

Zábavná procházka s úkoly

Venkovní teploty a jarní slunce lákají každého z nás ven i během těchto dní, kdy bychom se měli držet převážně doma. Přemýšleli jsme o bezpečné formě venkovní zábavy pro děti a s krásným nápadem přišla naše lektorka Viktorie Sieczková, která působí na pobočce Bystrouška. Viki pro vás připravila cestu plnou úkolů, která vede v přírodě, je plně bezkontakní a užije si při ní legraci celá rodina.

Nasaďte roušky a vydejte se s námi poznávat krásy Chvalovky.

Úkolová cesta, kterou si můžete projít se svými dětmi při zdravotní procházce na čerstvém vzduchu, pro vás bude připravena od středy 18. 3. do středy 25. 3. Záměrně necháváme delší čas, abyste si mohli cestičku projít kdykoliv a minimalizovali jsme tak kontakt větší skupiny. 

Cesta je vhodná pro chodící děti, ale i pro terénní (sportovní) kočárky. Celá trasa vede po nezpevněné lesní cestě a má cca 1,5 km.  

Trasa začíná U Křivé borovice a je označena modrými fáborky. Na cestě Vás čeká 12 úkolů. Každý úkol je označen oranžovým fáborkem, u kterého je připravená kartička s úkolem. Každá kartička má své číslo – to abyste věděli, že jdete správně a žádný úkol jste nepřehlédli. Na každé kartičce jsou 2 varianty úkolů. Červenou barvou a písmenkem A jsou označeny úkoly pro nejmenší děti – u některých úkolů bude potřeba dětem pomoci. Zelenou barvou a písmenkem B jsou označeny úkoly pro starší děti. Kterou variantu si vaše děti vyberou, je jen na nich a mohou samozřejmě varianty i kombinovat. Fáborky jsou umístěny vysoko nad zemí, aby nám je nikdo nestrhal. Proto prosím hledejte fáborky výš. Pro případ, že by někdo i přesto fáborky nebo i úkoly odnesl, níže najdete mapu cesty vč. orientačního vyznačení úkolů a přehled jednotlivých úkolů. Tyto je vhodné si vytisknout a vzít pro jistotu s sebou, nebo si je alespoň stáhnout do telefonu. 

Budeme rádi, když nám pošlete či posdílíte fotografie z plnění úkolů.  Sdílejte pod hashtagem #krouzkujdoma, pošlete do zpráv na náš Facebook, nebo pište na info@helceletka.cz.

Šťastnou cestu!

P. S. Užijte si procházku a dodržujte, prosím, během cesty všechna bezpečnostní pravidla

P. P. S. Nestrhávejte cestou fáborky ani úkoly, aby mohly posloužit ještě dalším návštěvníkům. Děkujeme!