Helceletka

Kamenačky 4a
636 00 Brno- Židenice
kamenacky@helceletka.cz
776 049 454

informace

naše kroužky

naše tábory

chystané akce

Víkend otevřených zahrad

Přijďte se u příležitosti mezinárodní akce Víkend otevřených zahrad podívat i na naši Ukázkovou přírodní zahradu na Kamenačkách! Branka se pro všechny zájemce otevře 12. června 2021. Navštívit nás můžete mezi 9.00 a 17.00.

Akce je určena pro starší děti, a dospělé, kteří se zajímají o zahradní a krajinářskou tvorbu, a příznivce přírodních zahrad. Zveme také každého, kdo si chce prohlédnout běžně nepřístupná krásná místa, na chvíli se zastavit a odpočinout si v pěkném prostředí. Od našich pracovníků se dozvíte o funkci a historii i současnosti naší zahrady.

Vstup na zahradu bude zdarma.

Pokud platná protiepidemická opatření umožní, otevřeme pro zájemce v nařízeném režimu také vnitřní expozice se zvířaty a tropickým skleníkem. Vstup do vnitřních expozic zpoplatněn 60 Kč na účastníka. Otevření vnitřních expozic bohužel zatím ale nemůžeme zaručit.

Rozloučení s krajtou v posledním kroužku Malých přírodovědců.

Přihlašování do kroužků na nový školní rok.

V červnu si zvířátka vybírají zaslouženou dovolenou, než na stanici začne letní táborový režim. Přihlašování do kroužků na nový školní rok je možné od 1. června.

HLEDÁME SPOLUPRACOVNÍKY

Přírodovědná stanice Kamenačky

hledá nové externí spolupracovníky na vedení kroužků, výukových programů a příměstských táborů pro školní rok 2021/2022

Jako každý rok, tak i letos se (neradi!) loučíme s některými našimi externími vedoucími. Dostudovali, nastoupili do práce, mají starostí nad hlavu a volného času pomálu. Hledáme proto do našeho pracovního kolektivu nadšence, kteří to umí s dětmi, ví toho dost o přírodě, zvířatech a jejich chovu a mají zájem o trvalejší spolupráci. Činnost je vhodná pro studenty, zejména přírodovědných oborů nebo pedagogiky, přírodovědně zaměřené maminky na mateřské (kroužky pro předškoláky) i pro ty, kteří prostě chtějí smysluplně trávit svůj volný čas v krásném prostředí a mají dovednosti a znalosti, které jsou ochotni předávat dalším generacím.

Časový rozsah je minimálně 1 hodina týdně (délka lekce kroužku) od října do konce května nebo 2,5 hodiny na výukový program (nepravidelně dle domluvy). Příměstské tábory jsou pak v rozsahu 7 hodin denně po dobu 5 dní, a to v průběhu všech prázdnin ve školním roce. Finanční odměna je spíše symbolická (125,- až 135,-Kč na hodinu podle dosaženého vzdělání) a určitě nepokryje všechno nadšení a čas věnovaný přípravám. Možná zde ale neleznete i jiný než finanční přínos pro svůj život.

Pokud myslíte, že by vás práce u nás zajímala a bavila, napište nebo zavolejte na stanici a domluvte si návštěvu s nezávaznou informační schůzkou.

Těšíme se na příměstské tábory!

Těšíme se na letní setkání na táborech, kde ke stálým členům kroužků přibudou noví kamarádi se zájmem o přírodu a vše živé. Jako každý rok připravujeme řadu výletů na krásná a zajímavá místa do přírody v okolí Brna. Odpoledne budeme věnovat péči o zvířata na stanici, jejich poznávání a krmení.

Všechny letošní letní příměsťáky jsou již obsazené, ale nebojte se, další možnost strávit na stanici pěkný čas bude hned na podzim, kdy budeme pořádat příměsťák podzimní.

Přejeme všem našim příznivcům, ať se jim léto vydaří podle jejich představ a těšíme se s dětmi na setkání v dalším školním roce.