3 tipy na pobytové tábory

BRNO –  Chcete, aby děti prožily léto plné dobrodružství a měly zážitky na celý život? Přihlaste je na pobytový tábor s Helceletkou. Letos se vydáme například na dobrodružnou cestu za zlatem draka Šmaka, zachráníme kosmickou loď Červený trpaslík nebo osvobodíme Zemi Nezemi ze spárů Kapitána Hooka.

Pobyt v přírodě, zábavné hry, večery u táboráku, rozvíjení dovedností i nová přátelství. Jen krátký výčet důvodů, proč jsou pobytové tábory pro vaše děti správným směrem na prázdniny. Nabídka je široká, a proto přinášíme tip na tři tábory, kde ještě ulovíte volná místa:

Expi!: Červený trpaslík  | 29. 6. – 6. 7. 2024

👉 osobnostní rozvoj

👉 pohodlí penzionu

Letos se děti mohou pomyslně přenést do budoucnosti na kosmickou loď Červený trpaslík. Plavba vesmírem s sebou nese spoustu výzev, a proto budeme potřebovat každou pomoc.  Program je plně postaven na zážitkové pedagogice a usiluje o celostní osobnostní rozvoj účastníků. „Baví nás připravovat program, při kterém se děti učí tak přirozeně, jak to jen jde: skrze hry a nejrůznější aktivity v přírodě. Učíme je poznávat sama sebe, vyjádřit se, prosadit se. Ale také být platným členem týmu, přemýšlet o své práci, být na ni pyšný,“ popisuje hlavní vedoucí tábora Petr Sedlář. Pestrý program plný her a tvoření děti prožijí obklopeni přírodou uprostřed Vysočiny. Bydlet budou v penzionu Selský dvůr, tábor je tak ideální i pro ty, kteří mají rádi své pohodlí. 

Svratouch: Hobit  | 29. 6. – 6. 7. 2024

👉 možné i pro rodiče s dětmi

👉 spaní ve stanech s podsadou

Děti  se mohou vydat na výpravu po stopách Hobita. Během celotáborové hry podle příběhu od J. R. R. Tolkiena děti potká nespočet dobrodružných setkání, ale zažijí i klasické tábornické aktivity jako je spaní ve stanech s podsadou, nebo zpívání u ohně. Tábořiště leží u obce Svratouch v krásné přírodě CHKO Žďárské vrchy. V pohostinné Středozemi všechny účastníky čekají zábavné hry, výtvarné tvoření či koupání v rybníku. Idylku naruší příchod čaroděje Gandalfa, který odstartuje dobrodružnou výpravu.

Bolešín: Návrat kapitána Hooka  | 13. – 20. 7. 2024

👉 týmové hry, inovativní vzdělávání

👉 pohodlí penzionu

Plný kopec zážitků děti čeká i na táboře Návrat Kapitána Hooka. Ten chce ovládnout Zemi Nezemi a nemá s nikým slitování. Mladý táborníci se tak během týdne pokusí zachránit zemi, ve které nikdo nestárne a lidé umí létat. Jedno je jasné – čeká je plno dobrodružství. Děti se mohou těšit na letní tábor plný týmových her, tvoření, napětí a přátelství. V programu tábora jsou také zařazeny aktivity inovatního vzdělávání . A to vše uprostřed Vysočiny na základně v Bolešíně, kde budeme ubytovaní v penzionu.

Letos spolu vyrazíme dohromady na 17 pobytových táborů. Vybírání ideálního tábora vám jistě usnadní naše filtry, se kterými můžete tábory rozřadit podle termínu, typu tábora, či věku. Celou nabídku pobytových i příměstských táborů najdete zde: