Jak se připravit na advent s dětmi?

Vůně vanilky a skořice se line kuchyní a dřevo praská v krbu. Kouzelné období adventu je za dveřmi, a už za necelé dva týdny si zapálíme první svíčku na adventním věnci. Letos první adventní neděle připadá na 3. prosince. Jak se na advent připravit společně s dětmi? Přinášíme několik tipů.

Vyrobte si adventní věnec

Nepostradatelnou součástí čekání na Ježíška je každonedělní zapálení svíčky na adventním věnci. Ten můžete zakoupit v květinářství, hobbymarketech, nebo na trzích. A kdo rád tvoří, může si ho vyrobit i sám. Ruku k dílu navíc může přiložit celá rodina. Každý správný věnec zdobí zelené jehličnaté větve, a ty můžete společně nastříhat na zahradě nebo na společné procházce. Pokud máte rádi přírodní ozdoby, děti můžou nasbírat červené šípky, ořechy nebo šišky, které váš věnec decentně ozdobí.

Kromě chvojí budete na samotnou výrobu věnce potřebovat slaměný nebo polystyrenový korpus, drátek na vázání, čtyři svíce a bodce na jejich upevnění. A samozřejmě ozdoby podle svého gusta. Nemusíte ani nic speciálního kupovat. Velkou parádu vám udělají i sušené pomeranče, ořechy, badyán, nebo skořice.  Koření vám navíc společně s jehličím příjemně provoní místnost. Pokud preferujete něco výraznějšího, věnec můžete ozdobit třeba barevnými stuhami. Při zdobení vám velkým pomocníkem bude tavící pistole, která připevňování udělá mnohem jednodušší.

Adventní věnec si můžete vyrobit i na našich dílnách, které pořádáme pro dospělé i pro děti. Svůj věnec si u nás můžete přijít vyrobit jako celá rodina. Dílny jsou pro vás ideální volbou, pokud si nechcete doma udělat nepořádek, nemáte čas na shánění materiálu, nebo byste zkrátka ocenili při tvoření pomoc.

Provoňte kuchyň perníčky

Zpříjemněte si chladné sychravé počasí sladkou pochoutkou a upečte si první cukroví ještě před vánočním shonem. Pokud si perníčky upečete s dostatečným předstihem, na Vánoce budou hezky měkké. Sladké dobroty upečené před adventem navíc můžete ozdobit čísly od jedné až do čtyřiadvaceti a vyrobit tak jednoduchý adventní kalendář pro děti. 

Společné pečení perníčků je zkrátka zábavná rodinná aktivita, u které se děti snadno zabaví. Vykrajovat perníčky do nejrůznějších tvarů navíc zvládnou i ti nejmenší. Starší děti si perníčky pod dohledem zvládnou upéct i sami, a to třeba společně s kamarády na adventní dílně.

Vyzdobte si domácnost vánočními dekoracemi

Pravou vánoční atmosféru vykouzlí správné dekorace. Voňavé svíčky, vánoční figurky, nebo světelné řetězy. Možností, jak si ozdobit svůj domov, je nespočet a každému se líbí něco jiného. Svíčky a dekorace si můžete jednoduše vyrobit s dětmi, a to sami doma, nebo adventních dílnách. Společné vytvořené výrobky váš domov ozdobí, a navíc budou dělat radost celé rodině.

Udělejte si radost na vánočním jarmarku

Popíjení teplého punče a brouzdání kolem stánků s řemeslnými výrobky společně s lidmi, které máme rádi. Každoroční prožitek, který přímo sálá vánoční atmosférou. Proč ale čekat až do prosince? Na vánoční jarmark můžete zavítat ještě před první adventní nedělí. Na vánočních trzích vás čeká spousta domácích dobrot a příležitostí k zakoupení dárků. A pokud vás nelákají davy lidí v centru města, můžete zavítat na náš menší jarmark ve Veverské Bítýšce. Na něm se navíc zabaví i děti, které mohou navštívit výtvarnou dílnu.  Ať už vyrazíte s rodinou nebo s kamarády, určitě nebudete litovat.