Soutěžící se utkali celkem v šesti disciplínách: Sprint, Freestyle, Záchrana medvěda autonomním nebo dálkově řízeným robotem a Čára pro základní a střední školy. Každá z těchto disciplín sleduje jiné parametry robota. Ve sprintu je zapotřebí mít co nejrychlejšího robota, při soutěži čára je nutné, aby robot měl senzor, díky kterému zvládne projet klikatou trať po nakreslené černé čáře a u záchrany medvěda je zase zapotřebí úchopový mechanismus, který dokáže medvěda dovést až do cíle. Samotnou kategorií je pak Free style, kde vyhrává originalita. Letos byla k vidění široká škála zařízení, od hlídajícího robota, přes hasičské auto, robotickou ruku či automatický zaměřovač po gramofon vyrobený samotnými soutěžícími. Vítězem této kategorie se stala SPŠ a VOŠ Sokolská v Brně
130 týmů a téměř 250 robotů
Nejvíce týmů se letos přihlásilo do soutěží čára a sprint. Čára byla vzhledem k velkému množství účastníků dokonce rozdělena na dvě kategorie. V kategorii základních škol vyhrál maďarský tým Dirty Blocks a v kategorii středních škol si pro zlatou medaili přišel slovenský E-Team. Ukrajinský tým Millennium Falcon si po druhém místě v Čáře taktéž připsal vítězství v soutěži Dálkový medvěd. Kategorii sprint naopak zcela ovládl český tým Hradečtí baráčníci z Domu dětí a mládeže v Hradci Králové.
Nejtěžší disciplínou se ukázala být záchrana medvěda pomocí autonomního robota. To dokazuje i statistika soutěže, kdy z celkem 21 týmů medvěda zvládlo zachránit pouze 5. Robot zde totiž musí samostatně nejenom najít plyšového medvěda, ale také ho přivézt zpět na místo svého startu, což vyžaduje nejen odolnou konstrukci, ale také dobré naprogramování. Na jedničku to zvládl ukrajinský tým Op[ti]mum a obsadil tak v soutěži první místo.
Na všechna vítězná družstva čekaly ceny od parterů soutěže, kterými pro letošní ročník byli firmy Artin, Kyndryl, NXP a FabLab Brno. Stejně tak velkou podporou byli soutěžícím i učitelé, kamarádi, rodiče a ostatní diváci.
I letos mnoho z nich využilo možnost sledovat a fandit svým favoritům v přímém přenosu soutěží na webu robotiada.cz. Celkem školáci přivezli na akci 240 robotů. Robotiády se účastnilo 130 týmů. V sobotu si v rámci akce VIDA! Roboti vlastní kůži vyzkoušela disciplíny Robotiády veřejnost.