Helceletka

S Bystrouškou na cestách

Ať žije adrenalin!

V týdnu od 13. do 17. srpna se uskutečnil první ročník výletového tábora S Bystrouškou na cestách. A rozhodně bylo o co stát. Hned první den jsme se vydali za adrenalinovými zážitky do lanového centra Junglepark, kde na starší děti čekala lezecká trasa o 33 překážkách, mladší pak měly překážek dvacet. Ještě před areálem jsme však museli přejet přes řeku Svratku na laně pomocí kladky, abychom se do parku vůbec dostali. A to byla fakt jízda! Druhou půlku dne jsme pak strávili v oboře Holedná, kde jsme kromě divokých prasat potkali i stádo daňků, které jsme si mohli pořádně z blízka prohlédnout.

Křížem krážem Moravou

Další dva dny byly ve znamení cestování. V úterý jsme jeli na výlet do CHKO Pálava, kde jsme vylezli na Sirotčí hrádek a následně přes vinice došli až do Mikulova, kde na všechny čekala sladká odměna v podobě nanuků. Ve středu jsme pak zavítali do zlínské ZOO Lešná, kde bylo k vidění spousta zvířat včetně slonů, lvů a tygrů. S usměvavou paní průvodkyní jsme kromě krás tropické haly věnované zvířatům z Ameriky viděli i krmení lachtanů a vyder, sami jsme si pak mohli nakrmit rejnoky, kteří nám jedli přímo z ruky. 

Ve čtvrtek jsme zůstali o něco blíž Brnu a přímo z Bystroušky jsme se pěšky vydali na hrad Veveří. Po cestě lesem jsme si zahráli nejednu hru, našli lesní studánku, vylezli na posed a na hradě pak se všichni pokoušeli odpovědět na záludné otázky z pracovních listů. Cesta zpátky už nebyla tak náročná, protože jsme nešli po svých, ale pluli parníkem.

Na poslední den nám bohužel meteorologové hlásili bouřky, proto jsme místo plánovaného výletu do Lednice, zůstali raději poblíž Brna a šli se podívat do jeskyně jménem Býčí skála v Mariánském údolí. Poté jsme se vydali na hrad Špilberk, kde nás kromě výkladu historie čekala výstava lega. Načasování bylo na jedničku, protože zrovna když jsme vcházeli do expozice, začalo pršet. I přes toto deštivé zakončení jsme si tábor všichni užili a domů všichni odcházeli s hromadou zážitků. Na pokračování se můžete těšit zase další rok, třeba nám už ten Lednicko-Valtická areál konečně vyjde.

20200713_102001