Helceletka

Kroužkuj doma: Jarní hádanky

Jarní příroda se letos probouzí bez nás. Pojďme se spolu podívat na její krásy alespoň na dálku. V dnešní výzvě #krouzkujdoma vás naše kolegyně Šárka Lokajová z pobočky Kominíček provede po kvetoucím jarním údolí a ještě se u toho s dětmi pobavíte! 

Pojďme se společně vydat na virtuální procházku jarní přírodou. Cestou si zahrajeme hru zaměřenou na paměť a postřeh.  Aktivita je vhodná pro menší děti, ale zábavu si užije celá rodina. Kdo se dnes lépe soustředil a více si zapamatoval?

Jak na to:

Nejprve si prohlédněte všechny fotohádanky.  Dejte dítěti čas si obrázky zapamatovat. Dalších pár minut můžete věnovat jiné aktivitě a následně se vrhnout na procvičení paměti.  

(Violka vonná, Sedmikráska chudobka, Lišejník, Šípek, Vrba jíva, Ladoňka sibiřská, Violka vonná) 

Bez podpory obrazového materiálu se dětí zkuste zeptat, zda si pamatují co bylo na fotkách. Co bylo první? A poslední? Kolik si pamatuje obrázků? Malým dětem pomohou návodné otázky. Viděl jsi  to  procházce?  Jakou měla kytička barvu?  Kdy začínají kvést kytky? Co potřebují pro svůj růst? Znáš jejich název?  Pokud mají děti k dispozici atlas, jistě jim pomůže. Na závěr ukažte znovu všechny obrázky a zeptejte se na jejich název např. za půl hodiny, za několik hodin apod.

Během aktivity si můžete připravit také knihu o přírodě z vlastní knihovničky a dozvědět se o jarních květinách kromě jejich názvu i něco navíc. Další možností je vlastní pexeso. Obrázky si můžete také vytisknout, nastříhat a jarní pexeso je na světě. Máte doma malého malíře? Nechte děti, aby se obrázky inspirovaly a namalovaly si svoje vlastní rozkvetlé údolí.

Všechny aktivity rozvíjí u dětí pozornost, paměť  i řečové schopnosti.

Užili jste si procházky? Pojďte s námi ještě procvičit mozkové buňky.

Nejen pro starší děti jsme připravili jarní křížovky. A proč jarní? Dovolíme si malou nápovědu – hledáte dva názvy květin z fotografií (začínající na písmeno B a S). Vyluštili jste? Podělte se s námi pod hashtagem #krouzkujdoma, nebo pište na email info@helceletka.cz. Za správné odpovědi pošleme odměnu.