Helceletka

Kroužkuj doma: Kuličková dráha

Dopřát si legraci je potřeba v každé době, to vědí i děti z našich Klubíků pro předškoláky. Právě pro ně připravila na dnešní den výzvu plnou zábavy Petra Tichá, vedoucí jednoho z Klubíků na naší řečkovické pobočce Frikulín

Kuličková dráha z ruliček od toaletního papíru

Kuličková dráha je ideální zábavou pro děti předškolního věku. Děti se v tomto období hodně učí, dochází k rozvoji jejich jemné motoriky a jejich fantazie je hodně živá. Právě kuličková dráha je ideální aktivitou, na kterou se předškoláci umí intenzivně soustředit. Děti se zabaví sestavováním dráhy, pouštěním kuličky po dráze a zvládnou u této činnosti vytrvat dlouhé desítky minut. Pojďte se pustit do vyrábění a věřte, že budete sami překvapeni, jak se bude tato aktivita dětem líbit. Hra s kuličkovou dráhou navíc přispívá k rozvoji jemné motoriky, představivosti a trpělivosti.

K výrobě kuličkové dráhy budeme potřebovat ruličky od toaletního papíru, čím více, tím větší a propracovanější může dráha být, sešívačku nebo izolepu.

Ruličky můžeme i nabarvit nebo nazdobit.

Jednotlivé ruličky postavíme na sebe, několik jich rozřízneme podélně na půl a sešijeme sešívačkou, abychom vytvořili dráhu mezi sloupci.

Hotovou dráhu můžeme ještě přilepit na tvrdý kartonový podklad nebo jen položit na rovný povrch a k ústí dráhy umístit sběrnou mističku na kuličky.

Kuličková dráha z pet lahví

Obdobně si k venkovnímu použití lze vyrobit vodní dráhu z pet lahví. Potřebujeme pet lahve, nůžky, tavnou pistoli nebo provázky.

Z jedné lahve odstřihneme dno a ve zbylých vystřihneme nůžkami ve spodní polovině oválné otvory.


Připevníme tavnou pistolí nebo provázky k plotu, stěně, sloupu a můžeme prolévat vodou.

Zábava je na světě!

Pustili jste se do výroby? Nezapomeňte se s námi o vaše výtvory a radost ze hry podělit. Na Facebooku nebo Instagramu pod hashtagem #krouzkujdoma, nebo nám napište na info@helceletka.cz.