Helceletka

Kroužkuj doma: Originální tričko

Už vás nudí kousky, které máte v šatníku, ale současně vám přijde zbytečné kupovat nové oblečení? Co si vyrobit ze starého oděvu nový letní model? Jak na vlastnoručně namalované originální tričko poradí naše výtvarnice z pobočky Veverka, Eva Heroudková.

Malujeme na textil

Teplé počasí je za dveřmi. Možná vám přijde vhod nápad na originální vlastnoručně namalované tričko.

Na textilní tvoření budeme potřebovat barvy na textil – tekuté ve spreji i klasické tuhé. Dají se běžně objednat nebo zakoupit ve výtvarných potřebách. Jdeme na to.

Pracovní prostor zakryjeme proti případnému ušpinění barvami.

Bílé tričko pomačkáme a zakryjeme výstřih. Barvami ve spreji tričko postříkáme a poté rozložíme a necháme uschnout.  Na tričko stříkáme ze vzdálenosti cca 30cm.

Mezitím si připravíme šablonu. Nakreslíme si obrázek (my jsme si zvolili ryby) na výkres, vystřihneme a položíme na tričko. Nesmíme zapomenout si do trička vložit fólii nebo jinou výplň proti prosáknutí barvy na druhou stranu.

Pomocí houbičky nanášíme barvu přes šablonu na tričko. Houbička musí být suchá. Nabíráme jen malé množství barvy, aby se barva nedostala pod šablonu.

Odstraníme šablonu, vysušíme barvu fénem nebo necháme volně uschnout a dokončíme rybu štětečkem a černou barvou. Na oči a šupiny lze použít otisk vatičky do uší. Lze použít i kontura na textil, ale zvládnete to i bez ní.

Pustili jste se do výroby? Budeme rádi, když nám svoje originální kousky pošlete, psát můžete na info@helceletka.cz, nebo sdíllejte vaše fotky na sociálních sítích pod hashtagem #krouzkujdoma