Helceletka

Na dálku spolu

Před časem jsme museli naše domečky na čas zavřít, stejně jako všechny ostatní domy dětí a mládeže i střediska volného času v naší republice. Místo běžných kroužků jsme proto přišli s nápadem na online výuku. Každý den chystáme účastníkům kroužků balíčky plné materiálu na vyrábění, vaření, různé kutění či modelování. Naše učebny se mění ve filmová studia, když natáčíme návodná videa, nebo se s dětmi i dospěláky rovnou setkáváme prostřednictvím videokonferencí. Činnosti, které v kroužcích na dálku sdílíme, se dají bez problémů zvládnout z pohodlí domova. Díky tomu si rodiče nemusí dělat starosti, jak děti zabavit, a mohou je nechat dál v klidu užívat si svůj volný čas v kroužcích, jenom na dálku.

Hned, jak jsme se dozvěděli smutnou zprávu, že všechny domy dětí a mládeže musí být kvůli epidemickým opatřením uzavřeny, rozhodli jsme se to nevzdávat. Dali jsme hlavy dohromady a už druhý den po oznámení uzavírky jsme sypali jeden nápad za druhým, jak se s celou situací popasovat.

Než abychom s vámi zcela ztratili kontakt, pustili jsme se do doposud příliš neprobádaných vod vzdálené výuky zájmových kroužků. Víme, že všude online výuka fungovat nemůže, ale mile nás překvapil váš zájem jít do toho s námi.

Florbalisti, šermíři i spousta dalších sportovců čerpá odpočinek, ale výtvarníci, keramici, kuchaři i naši nejmenší na dálku malují, tvoří podzimní zvířátka, pečou jablečné štrůdly, vaří dýňové polévky, nebo se učí rýmovat o padajícím listí.

Tam, kde je na kroužek potřeba speciální materiál, chystáme každý týden balíčky plné barviček, bavlnek, šablonek, rámečků a spousty dalších vychytávek. Rodiče, nebo děti se k nám zastaví, najdou si balíček se svým jménem a už utíkají domů, potěšit se z nově nabalených „ingrediencí“, ze kterých si u online hodiny „upečou“ svůj výrobek.

Do online výuky téměř ihned naskočili také děti z našich lego kroužků, které plní stavěcí výzvy skrze obrazovky monitorů, nebo tanečníci. Ti nacvičují sestavy podle předtočených videí, které jim posílají naše taneční lektorky.

Je úžasné vidět, že i náročné a nelehké situace nás stále posouvají dopředu. Natočit video se pro nás pomalu stává rutinou a děti už se bez problémů samy připojí na videokonferenci svého oblíbeného kroužku.

Děkujeme vám za podporu a těšíme se na viděnou nejen na další online lekci. Věříme, že se brzy pozdravíme i tváří v tvář.