Helceletka

nové kroužky na sluníčku

V letošním školním roce 2020/2021 se můžete těšit na zbrusu nové kroužky u nás na Sluníčku!

Otvíráme například řadu dramatických kroužků, kde děti zabruslí do tajů hraní. Zlepší se v komunikaci a vystupování. Naučí se improvizovat a zajisté nacvičí i nějakou divadelní hru, kterou potom zahrají rodičům. 🙂 V rámci těchto kroužků navštíví také vybraná divadelní představení v brněnských divadlech. 

Nově nabízíme také hraní na flétnu. Flétnička přípravka je kroužek uzpůsoben pro děti už od čtyř let. Výuka probíhá ve skupince čtyř až šesti dětí.  Kroužek Flétna s Petrou je kroužek, kde se lektorka věnuje menšímu počtu dětí a má více individuální přístup. Patří sem děti, kteří už jsou ve hře na flétnu zkušenější a chtějí se v ní zlepšovat anebo jim více vyhovuje menší skupina dětí. Tento kroužek mohou navštěvovat děti z různých věkových kategorií. 

Nově na Sluníčku otvíráme kroužky zaměřené na vědu a techniku. konkrétně se jedná o kroužek Malí zVĚDAvci, kde se budeme s dětmi snažit přijít věcem na kloub. Pomocí jednoduchých chemických a fyzikálních experimentů budeme zjišťovat, jak fungují věci kolem nás a budeme tak přinášet odpovědi na věčnou otázku “Proč…?”. V kroužku Zahrádkáři, se děti, jak už sám název napovídá, ponoří (doslova) do hlíny a stanou se z nich zahradníci, kteří se budou učit starat o květiny a rostliny obecně. Když bude teplo čeká nás práce na zahrádce v blízkosti Sluníčka a v zimních měsících se zaměříme na péči o pokojové rostliny, pěstování bylinek nebo například tvoření suché vazby ze sušených květin. V novém kroužku Legáček budeme zase zkoušet, co všechno je možné postavit z lega. Tento kroužek maximálně rozvíjí fantazii a prostorovou představivost. Zjistíme, že z LEGA je možné postavit opravdu cokoliv. 😀

Pracovat s technikou a grafikou se děti naučí zase v kroužku zaměřeném na tvorbu krátkých animovaných videí – Animáček. Tento kroužek je určený pro trochu starší děti (9-13 let). A pokud děti baví tvoření a chtěli by proniknout do složitějších a časově náročnějších technik, tak pro ně je tu připraven Tvořivý ateliér, kde se může jejich kreativita krásně vyřádit! 😉 Čeká nás například kaligrafie, výroba knížek, malování na sklo a textil, šití a vyšívání. Věková hranice je sice stanovena na 10 až 18 let, ale je spíše orientační. 

Ať už si vyberete některý z našich stávajích kroužků, nebo některý z našich novinek, těšíme se na Vás! 🙂