Helceletka

Barvy, cizí světy a herci zaplaví prázdniny na Sluníčku

Škola sice ještě neskončila, ale už teď se dá přemýšlet, co dělat o prázdninách. My na Sluníčku už máme plány dávno hotové. Na táborech během července a srpna si budeme hrát s barvami, objevovat cizí, mimozemské světy a nakonec uspořádáme i divadelní představení.  

Na Sluníčku milujeme barvy a rádi zkoušíme nové věci. A přesně takový je i zkrácený příměstský tábor Hrátky s barvami, kde se v nich budeme topit takřka po celou dobu. Proto zveme všechny parťáky ve věku od 6 do 15 let, kteří si rádi hrají s barvami stejně jako my.

„Vytvoříme si barevné šumivé tablety, které budou na chlup podobné koupelovým bombám z obchodů. Uděláme si také domácí, duhové křídy na malování po zemi. A pokud zbyde čas, něco si zkusíme ušít na šicím stroji,“ láká na tvořivé aktivity vedoucí tábora Marie Severová.

Kromě toho jsou na programu i procházky Brnem a spousty her. Třídenní příměšťák Hrátky s barvami v druhém červencovém týdnu je otevřen úplně všem dětem a užijí si ho jak kluci, tak i holky.

Aby měly děti zaručený týden plný zábavy s našimi lektory a každodenním programem, stačí vybrat si některý z táborů a přihlásit na něj své děti přes klientské centrum Helceletky. O prázdninách se už o všechno postaráme my. Další informace ke všem příměstským táborům pořádaným na Sluníčku jsou dostupné na www.helceletka.cz/slunicko/tabory.

Všechny ale nemusí bavit jen tvoření, možná jsou někteří unavení ze sezení za monitorem počítače a mají raději pohyb. Právě pro takové jsme letos na Sluníčku připravili na začátku srpna příměšťák Objevitelé cizích světů, který je otevřen pro děti ve věku od 6 do 13 let.

Na táboře volně inspirovaném dětskou knihou Alenka z planety Země se podobně jako zvědavá hlavní hrdinka staneme součástí několika spletitých událostí a navštívíme dosud nepoznané světy z jiných galaxií.

V celotýdenní hře budeme vysílat jednotlivé týmy na již objevené, ale stále neprozkoumané planety. „Táborníci je budou muset kreativně ztvárnit podle toho, jestli tam někdo žije, jestli je tam voda, vzduch, rostliny a zvířata, ale i jiné potřebné zdroje energie a surovin,“ popisuje program vedoucí tábora Šárka Horáková.

Oproti uplynulému školnímu roku, kdy museli školáci vysedávat na online hodinách ve škole, na táboře Objevitelé cizích světů budou aktivity převážně pohybové, vědomostní a kreativní. „Nejtěžší na tom všem možná bude, že se budou muset spojit a pracovat v týmu jako fungující kolektiv,“ dodává vedoucí Šárka. Mezi naplánovanými aktivitami je i návštěva brněnského planetária, kde můžou děti získat inspiraci při tvorbě vlastních planet.

Na Sluníčku jsme letošní prázdniny vyhlásili herecký konkurz. Tedy ne úplně, ale v půlce srpna pořádáme příměšťák Divadelní svět. Ten je otevřený pro děti, které mají rády divadlo a jednou by chtěly stát na pódiu nebo před televizní kamerou, ale i pro ty, které chvíli neposedí, nebo mají často trému a chtějí se jí zbavit.

Nicméně jisté je, že celý týden bude plný divadla. „Děti si vyzkouší různé divadelní techniky a projdeme si základy herectví pomocí her a cvičení, kde jim může pomoct i náš speciální slovníček do kapsy. Kromě toho navštívíme Mahenovo divadlo a hlavně jeho zákulisí, kam se jen tak někdo nedostane,“ těší se první z vedoucích Marie Severová na půlku srpna.

„Vrcholem celotýdenní snahy je pak krátké představení pro rodiče a kamarády. Ale děti se nemusí bát. Nikoho nebudeme do ničeho nutit. Podle nás je v divadle totiž místo pro každého, ať už mluví hodně, nebo málo,“ vysvětluje na závěr Adéla Vampolová, druhá táborová vedoucí.