Helceletka

Letos budou na Frikulínu detektivové, japonští zahradníci, švadleny i mažoretky

Vyznat se v nabídkách příměstských táborů na Frikulínu nemusí být úplně jednoduché. Proto jsme vybrali pět zajímavých táborů, které stojí za vyzkoušení – Detektivní kancelář, Cool dívky 1 a 2, Mažoretky a zkrácení Mladí kreativci.

Pátrání vyhlášeno, ale důvody zmizení ještě stále nejasné! K vysvětlení tajuplného případu se na tábor Detektivní kancelář na samém začátku prázdnin hledají detektivové a komisařky ve věku od 6 do 12 let.

„Jediné, co nám zbylo po zmizelém zvířecím kamarádovi z naší minizoo je podivná zpráva, že byl unesen. Únosce může sice být někdo neznámý, ale může to být také někdo, koho považujeme za kamaráda. Naštěstí nám tu zbylo pár stop a indicií, které nám snad napoví, kam povede stopa,“ přibližuje příběh táborová vedoucí Petra Tichá.

Všechny mladé kriminalisty a kriminalistky čeká pět dnů plných tajemna, hádanek, šifrování, mapování terénu a pátrání po stopách. Samozřejmě se to neobejde bez poctivé a tvrdé práce při hledání důkazů, které poslouží k usvědčení tajemných záhad a vyřešení zapeklitých případů.

Aby měly děti zaručený týden plný zábavy s našimi lektory a každodenním programem, stačí vybrat si některý z táborů a přihlásit na něj své děti přes klientské centrum Helceletky. O prázdninách se už o všechno postaráme my. Další informace ke všem příměstským táborům pořádaným na Frikulínu jsou dostupné na www.helceletka.cz/frikulin/tabory.

Letos nabízíme na Frikulínu dva tradičních příměstské tábory Cool dívka pro všechny děti ve věku od 7 do 14 let. Tentokrát je ale každý turnus odlišný svým zaměřením.

V tom prvním termínu v půlce července se táborníci změní v zahradní architekty, floristy a dekoratéry a budou spojovat zdánlivě nespojitelné. „Z českých neupravených lesů a luk vezmeme větvičky, kusy pařezů, kůru, šišky a kameny a zasadíme je tak, aby napodobovaly zahradnická zákoutí ve stylu japonského minimalismu,“ vysvětluje náplň Matěj Bláha, jeden z táborových vedoucích.

Druhý turnus na konci července se inspiroval ve vůni krejčovské křídy, ve zvuku cvakání šicího stroje a v barvách krásných látek. „Po zvládnutí základů ručního šití a šicího stroje si spíchneme tašky, obaly na knížky a plyšáky. Táborníci si ale budou moct vytvořit i šperky z korálků, náramky z uzlíků a mnoho dalšího,“ popisuje Ivana Bláhová, hlavní táborová vedoucí.

V obou příměšťácích jsou ještě volná místa a tak jen zbývá přihlásit tam své děti.  A přestože to název příliš nenapovídá, vedoucí nabádají k přihlášení i kluky. Mezi nimi se totiž také bezpochyby najdou takoví, kteří by si rádi udělali malou zenovou zahrádku nebo si ušili tašku na nákupy.

Pokud někdo není příliš do tvoření, ale naopak má rád pohyb a tanec, pak jsou Mažoretky na konci července tou správnou volbou. Do tohoto příměstského tábora se můžou přihlásit jak ti, kteří chodí během roku do stejnojmenného kroužku, ale také ti, kteří to nikdy nedělali a chtějí si to vyzkoušet.

„Budeme se učit prvky s hůlkou, pochodové a taneční kroky na moderní hudbu a choreografii, kterou na konci týdne předvedeme rodičům. Mimo to ale budeme taky tvořit třeba náramky z bavlnek nebo korálků, hrát hry, jednou si vyjedeme na výlet a taky si pustíme film,“ vystihuje program vedoucí Helena Vévodová.

Na tábor potřebují účastníci obuv s pevnou patou a především hůlku. Nicméně vůbec nemusí zoufat ti, kteří ji nemají – na táboře baton půjčíme úplně všem.

Na poslední dva prázdninové dny jsme pro vás na Frikulínu připravili délkou neobvyklý příměšťák Mladí kreativci 2. Programem volně navazuje na předešlý celotýdenní tábor a účastníci na něm budou moct dodělat projekty, které rozpracovali během léta. Současně si ale mohou vyzkoušet téměř cokoliv dle libosti a nálady. Kdo tak něco nestihne nebo by si chtěl udělat ještě nějakou maličkost před začátkem školního roku, Mladí kreativci 2 jsou ta správná volba.