Helceletka

Na Bystrckém scuku si děti pohrály se zvířátky i se podívaly dalekohledem na Slunce

Ani letos jsme neprošvihli Bystrcký scuk, který se pořádal v sobotu 28. srpna hned vedle Bystroušky na hřišti Základní školy Vejrostova. V našem helceletkovském stánku jsme si pro vás připravili spoustu aktivit a činností pro mladší i dospělé, které zpříjemnily zájemcům poslední prázdninové dny těsně před začátkem školního roku.

Spoustu dětí přišlo za našimi zvířátky, která jsme vytáhli z Bystroušky ven na čerstvý vzduch. Pohrát si mohly s myškami, králíkem a morčetem. Ostatně o tato zvířátka se děti starají v kroužcích Chovatelé a Vrabčáci a Vrabčata, které vede Míša Jelenová.

Kromě Míši možná někdo potkal na Bystrckém scuku také vedoucí Bystroušky Áďu Vampolovou, Azrika, Honzu Chybu nebo z pobočky Sluníčko Jitku Svobodovou.

Živější děti dozajista ocenily akčnější a dobrodružnější „lov chobotnic harpunou“.

Pro vesmírné badatele jsme nachystali astronomický dalekohled, díky kterému jsme mohli pozorovat Slunce i během dne, aniž by nám to ublížilo. Ten mimojiné využíváme v Astronomickém kroužku, kde se snažíme zorientovat na obloze a porozumět kosmickým jevům.

Nezapomněli jsme ani na dospělé, kterým jsme chtěli ukázat něco zajímavého, s čím se ještě možná nesetkali. Připravili jsme jim totiž zvláštní hádanky – přísloví, která jsou přepsaná do vědecké češtiny.

„Více než jednou, ale méně než třikráte, urči velikost fyzikální či chemické veličiny, a méně než dvakráte, ale více než nulkrát použij způsobu obrábění, jímž se části materiálu od sebe oddělují.“

Kromě návštěvy stánku Bystroušky si mohli Bystrčtí na sportovně–zábavném odpoledne pro celou rodinu zahrát volejbal a basketbal, zasoutěžit si v atletice, zaskákat si na trampolíně a nafukovacím hradu nebo se pobavit hudebními vsuvkami. Pro pejsky tu bylo také dogfrisbee.

Bezpochyby jsme se ale všichni bavili a užili si pěkné odpoledne za slunečného počasí.